معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان از کاهش ۱۶ درصدی میانگین بارندگی سنندج در سال زراعی جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبرداد.

علی پناهی در گفت و گو با خبرنگار نوای آبیدر اظهار کرد: از ابتدای مهر ماه تاکنون ۲۱۹ میلی متر بارندگی داشته ایم که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲ درصد افزایش را نشان می دهد.

وی افزود: با توجه به اینکه میانگین دوره بلند مدت ۳۰ ساله نیز در استان ۲۱۶ میلی متر است خوشبختانه امسال زمستان نرمالی را تاکنون داشته ایم.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان اعلام کرد: در این مدت شهرستان مریوان با ۴۴۰ میلی متر بیشترین بارندگی و شهرستان قروه با ۱۰۵ میلی متر کمترین میزان بارندگی را در سال زراعی جاری داشته اند.

پناهی خاطرنشان کرد: از لحاظ میزان افزایش بارندگی نیز سروآباد با ۶۲ درصد بیشترین رشد را داشته است اما در این مدت شهرستان هایی همچون دهگلان ۲۳درصد کاهش بارندگی را داشته اند.

وی افزود: طی یک هفته اخیر نیز مریوان با ۸۶ میلی متر رکورددار بارش ها در استان بود و شهرستان های سروآباد با ۶۴ میلی متر و بانه با ۵۹ میلی متر به ترتیب دومین و سومین شهرستان پربارش استان بودند.

پناهی اظهار کرد: در این مدت در سقز ۴۷ میلی متر، سنندج ۴۰، کامیاران ۳۵، دهگلان ۱۹، بیجار و زرینه ۱۷ و قروه ۱۰ میلی متر بارندگی داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: شهر سنندج مرکز استان کردستان در سال زراعی جاری تاکنون ۱۲۶ میلی متر بارندگی داشته است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته  که۱۵۰ میلی متر بود۱۶ درصد و نسبت به دوره بلندمدت ۲۲ درصد کاهش بارندگی داشته است.

پناهی اظهار داشت: بر اساس پیش بینی‌های فصلی، وضعیت بارندگی امسال استان در فصل زمستان در محدوده نرمال و یا نزدیک به نرمال خواهد بود.