مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان از پیشرفت ۶۴درصدی پروژه تصفیه خانه شماره ۲ سنندج و پیشرفت ۵۰درصدی خط انتقال سد آزاد به سنندج خبرداد.

علیرضا تخت شاهی در گفت و گو با خبرنگار نوای آبیدر اظهار کرد: به دنبال سرعت بخشی به اجرای پروژه انتقال آب از سد آزاد به تصفیه خانه سنندج با هدف بهره مندی مردم این شهرستان از آب با کیفیت تر هستیم و این موضوع به جد دنبال می شود.

وی افزود: با پیگیری های انجام شده تاکنون ۵۰ درصد لوله های مورد نیاز اجرای این پروژه تأمین شده است و طی رایزنی هایی که با شرکت مهندسی آبفا کشور داشته ایم امیدواریم با حسن نظر مسئولان این امر محقق شود.

تخت شاهی تصریح کرد: مطالبه و نیاز مردم سنندج جایگزینی آب سد آزاد به جای سد قشلاق برای تأمین نیاز آب شرب است لذا شرکت آبفا کردستان هم این درخواست بحق را دنبال کرده و برای تحقق هرچه سریعتر این پروژه مصمم هستیم.

مدیرعامل شرکت آبفا کردستان در خصوص پروژه اجرای فاز دوم تصفیه خانه فاضلاب سنندج اظهار کرد: با توجه به گزارشات آب نیرو مبنی بر پیشرفت ۶۴ درصدی پروژه مقرر شد در صورت تأمین منابع مالی تا پایان سال جاری فاز دوم این پروژه وارد مدار بهره برداری شود.