جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان از امکانات و زیر ساخت های فرهنگی و هنری در پردیس سینمایی بهمن به عنوان سرمایه ای بزرگ یاد کرد و گفت: حمایت از نهادهای انقلابی همچون حوزه هنری و فراهم کردن زمینه های لازم برای تقویت فعالیت های هنرمندان متعهد از ضروریات است.

به گزارش نوای آبیدر، سرتیپ دوم پاسدار علیرضا مدنی جانشین سپاه بیت المقدس استان کردستان پس از بازدید از نمایشگاه در سخنانی هنر متعهد را از دستاوردهای انقلاب و دفاع مقدس در ایران دانست و گفت: هنری ماندگار است که بتواند متعهدانه بازتاب مسائل مهم جامعه باشد.

 

وی توجه به  حجاب و عفاف در جامعه را از مهمترین موضوعات عنوان کرد و ادامه داد: یکی از مهمترین اهداف شهدای انقلاب حفظ حریم و پاسداری از ارزش های اسلامی بوده که در این نمایشگاه هنرمندان، متعهدانه در قالب هنر کارتون و کاریکاتور این دغدغه عمومی جامعه را منعکس کرده اند.

وی با قدردانی از سازمان بسیح هنرمندان و حوزه هنری استان کردستان در برپایی این نمایشگاه گفت: آثار به تصویر در آمده که حاصل نگاه ریزبین هنرمندان به موضوع حجاب و عفاف است بیننده را به خوبی درگیر خود کرده و تلنگری است نسبت به ضرورت هوشیاری در خصوص این موضوع و پاسداری از حریم اجتماعی که باید مورد توجه تمامی مردم و مسئولین قرار گیرد.

امین مرادی رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان نیز در این مراسم اظهار کرد: هنرمندان در دوران دفاع مقدس با هنر آفرینی خود در بخش های مختلف نقش بسیار مهمی را در انتقال رشادت های رزمندگان دوران دفاع مقدس  به جامعه و ایجاد شور حماسی ایفاء کردند.

وی ادامه داد: ساخت فیلم هایی  با موضوع جنگ و ایجاد ژانر جدیدی تحت عنوان ژانر دفاع مقدس در کنار ساخت مستندهایی بسیار ارزشمند از جمله آثار به یاد ماندنی شهید آوینی و ورود نقاشان ، شاعران و داستان نویسان به این عرصه زمینه خلق آثار ماندگاری گردیده که بخش بسیار مهمی از تاریخ هنر انقلاب را تشکیل می دهد.

مرادی افزود: بعد از دوران جنگ تحمیلی نقش هنرمندان بسیار پررنگ تر شد که نمونه آن ثبت، ضبط و انتشار وقایع و رخدادهای واقعی جنگ تحمیلی به نسل های آینده بود تا ضمن جلوگیری از تحریف، زمینه ماندگاری این قهرمانی ها نیز فراهم گردد.

سرهنگ علی عباس داودنیا رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان کردستان نیز در این مراسم اظهار کرد: این نمایشگاه برگزیده ای از جشنواره کشوری حجاب وعفاف است که در آن ۴۰ اثر برتر این جشنواره از هنرمندان کارتونیست کشور از امروز پنجشنبه تا پایان هفته دفاع مقدس در دو نوبت صبح وعصر در معرض نمایش عموم قرار گرفته است.

وی با تقدیر از همراهی و حمایت همیشگی حوزه هنری استان کردستان از برپایی نمایشگاه های آثار هنرمندان متعهد و انقلابی در مجموعه پردیس سینمایی بهمن اظهار کرد: حوزه هنری انقلاب اسلامی مأمنی برای نقش آفرینی هنرمندان متعهد بوده و سازمان بسیج هنرمندان نیز به صورت مشترک اقدام به برگزاری برنامه های هنری با این نهاد انقلابی کرده است.

پردیس سینمایی بهمن سنندج یک الگوی ملی است

سردارمدنی در ادامه در بازدید از بخش های مختلف پردیس سینمایی بهمن سنندج گفت: اقدامات صورت گرفته در این پردیس سینمایی به عنوان یک الگوی مدیریتی در سطح کشور باید مطرح شود.

وی گفت: وجود این مکان و اقدامات صورت گرفته درآن مؤید این موضوع است که با کار جهادی و مدیریت صحیح می توان کارهای بزرگ و ماندگاری را به ثبت رساند.
جانشین سپاه بیت المقدس کردستان گفت: استفاده بهینه از امکانات و بکارگیری توان متخصصین و کارشناسان بومی و هزینه کرددرست منابع در این مجموعه شایسته قدردانی است.

وی این پردیس را یک زیر ساخت مهم فرهنگی با امکانات متنوع عنوان کرد وگفت: کار در این مجموعه ثابت کرده است که درصورت وجود عزم و تعهد و روحیه انقلابی در میان مدیران و دست اندرکاران ضمن جهش در مسیر توسعه و آبادانی، رضایت مردمی را نیز می توان بدست آورد.

سردار مدنی با قدردانی از همت والای رئیس حوزه هنری استان کردستان گفت: کارهایی که حوزه هنری در استان انجام داده است بسیار ارزشمند است و مردم هم قطعا این تلاش ها را دیده و قدردان زحمات هستند.