شهردار سنندج گفت: طی چند روز اخیر ۶۵۰ میلیارد ریال بدهی معوقات حق و حقوق کارکنان پرداخت شده و امروز حقوق و بیمه نیروهای این نهاد کاملا به روز بوده و مشکلی نداریم.

به گزارش نوای آبیدر،  سید انور رشیدی شنبه شب در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خوشبختانه با برنامه‌ریزی که صورت گرفت بروزرسانی پرداخت پرسنل به عنوان یکی از مهمترین مشکلاتی که همواره مدیریت شهرداری سنندج را در گذشته به شدت درگیر خود گرفته بود رفع شد.
وی افزود: در کنار بروزرسانی حقوق پرسنل، اعمال افزایش ۵۷ درصدی حقوق کارگری که وزارت کار اعلام کرد در شهرداری سنندج اعمال شد که رضایتمندی بسیار خوبی را در بین پرسنل کارگری این نهاد ایجاد کرده است.
رشیدی خاطرنشان کرد: در این راستا ۶۵۰ میلیارد ریال بدهی معوقات حق و حقوق پرسنل پرداخت شده و امروز حقوق و بیمه کارکنان کاملا بروز و مشکلی نداریم.
شهردار سنندج از بروزرسانی حقوق پرسنل و پرداخت مطالبات پیمانکاران به عنوان دیگر اقدام مهم طی ماه‌های گذشته در مجموعه شهرداری سنندج یاد کرد و گفت: این روند با همراهی اعضای شورای شهر همچنان تداوم خواهد داشت.
رشیدی از توجه ویژه به ورزش محلات و توسعه زیرساخت های ورزشی در محلات مختلف را از دیگر برنامه های اولویت دار شهرداری عنوان کرد.
وی افزود: بهره‌گیری از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان برای رفع مشکلات و چالش‌های مدیریت شهری یکی از مهمترین اولویت های شهردار و شورای اسلامی شهر سنندج است.
شهردار سنندج اظهار داشت: در سفر رئیس جمهور به استان پیگیری لازم در راستای دریافت حق سهم شهرداری از راه و شهرسازی در رابطه با ۲۱ هکتار خالص مسکونی و همچنین تخصیص پساب فاضلاب سنندج برای امور فضای سبز شهر سنندج و جلوگیری از هدررفت منابع آبی انجام شده که امیدواریم با همکاری سایر ارگان ها این مهم محقق شود.
رشیدی در ادامه سخنان اظهار کرد: توسعه فضای سبز به عنوان یکی از اولویت‌های مهم در شهرداری سنندج است و پروژه های مختلفی در این راستا در سطح شهر تعریف شده است.
وی خاطرنشان کرد: مساحت فضای سبز عمومی سطح شهر سنندج با احتساب پارک های جنگلی حدود ۳۳۴ هزار هکتار است.
شهردار سنندج افزود: در حوزه فضای سبز ۱۰ هزار متر فضای سبز در نایسر و ۳ هکتار ورودی نایسر، ۸ هکتار در ورودی حسن آباد و ۸ هکتار کمربندی حسن اباد برای شهرک‌های زاگرس، آبیدر و ویلاشهر و چندین پارک درون محله‌ای در سطح شهر در حال انجام است.