امام جمعه موقت سنندج گفت: سفر تبلیغاتی پاپ به کشور عراق و منطقه اقلیم کردستان با هدف کوچک شمردن مسلمانان و انجام ماموریتی آمریکایی صورت گرفت.

ماموستا سید احسن حسینی در گفت و گو با خبرنگار نوای آبیدر، اظهار کرد: بر اساس آیات قرآن کریم هیچگاه یهود و نصارا از مسلمانان راضی نخواهند شد و تا زمانی که مسلمین را تابع خود نکنند دست از توطئه بر نخواهند داشت.
وی افزود: در سفر پاپ به کشور عراق تمام قومیت ها و مذاهب شیعه و سنی با احترام به استقبال او رفتند و از او مهمان نوازی کردند اما در عوض شاهد خودبزرگ بینی پاپ و بی احترامی وی به ارزش های ملت مسلمان عراق بودیم.
عضو شورای افتا اهل سنت کردستان تصریح کرد: ما ماموستایان و روحانیون به حقیقت از پاپ گله مند هستیم چرا که در این سفر طی ساعت ها سخنرانی حتی حاضر نشد برای یک بار نام مبارک محمد رسول الله(ص) را بر زبان بیاورد و این نشان از کینه تاریخی یهود و نصارا علیه فخر کائنات است.
ماموستا حسینی افزود: انتظار داشتیم جناب باپ به پاس احترام مسلمانان حتی برای یک لحظه کوتاه هم شده  به محل شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابومهندس المهدی که موجب مصونیت مسیحیان در برابر داعش شدند، مراجعه می کرد و به مقام این شهیدان ادای احترام می کرد.
امام جمعه موقت سنندج خاطرنشان کرد: پاپ اگر برای مردم کردستان احترام قائل بود باید به حلبچه شهید می رفت و از جایی که هزاران انسان بیگناه با سلاح و به دستور کشورهایی با آیین مسیحیت، بمباران شیمیایی شدند بازدید می کرد.
ماموستا حسینی افزود: این سفر یک نقشه آمریکایی و صهیونیستی برای کوچک شمردن مسلمانان و در راستای کینه ای تاریخی علیه مسلمانان منطقه به ویژه کردها بود چرا که همزمانی سفر پاپ به مناطق کردنشین با سالگرد وفات سلطان صلاح الدین ایوبی فاتح جنگ های صلیبی و نجات گر قدس شریف یک امر اتفاقی نیست.
عضو شورای افتا اهل سنت کردستان در پایان سخنان خود اظهار کرد: امیدوارم خداوند به رهبران کشورهای اسلامی بصیرت دهد تا دوست و دشمن خود را بشناسند.
انتهای پیام/