رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از ورود 150 هزار دُز واکسن آسترازنکا به استان کردستان خبر داد و گفت: دغدغه متقاضیان واکسن آسترازنکا در استان کردستان رفع شده و هر کس خواهان این واکسن است می تواند در مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا آن را تزریق کند.

 

به گزارش نوای آبیدر، سردار سیدصادق حسینی فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان در جلسه هماهنگی برنامه های طرح شهید سلیمانی به منظور تقویت وضعیت واکسیناسیون کرونا در استان کردستان که با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد، اظهار داشت: باید روستاهایی که کمترین آمار واکسیناسیون کرونا را داشته اند شناسایی شوند و اکیپ هایی به منظور انجام این مهم به آن روستاها اعزام شوند.

وی از دستگاههای مرتبط با موضوع واکسیناسیون کرونا خواست ساز و کاری فراهم کنند تا در هر روستایی مراسمی برگزار می شود اکیپی از کادر بهداشت برای انجام واکسن کرونا به آنجا مراجعه کنند.
فرمانده سپاه بیت المقدس از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی کردستان خواست که طی هماهنگی با صدا و سیمای استان در ساعات پخش خبر زمانی را به موضوع تشریح اهمیت واکسن کرونا و تشویق مردم به انجام آن اختصاص دهند.

سردار حسینی همچنین از صدا و سیمای مرکز کردستان خواست که در خصوص عواقب عدم استقبال برخی از مردم از واکسن کرونا مستندهای آگاه سازی بسازند تا مردم اهمیت موضوع را درک کنند.

 

وی به برخی محدودیت های اجتماعی در پیک های کرونا در ماههای گذشته اشاره کرد و گفت: زمانی برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا محدودیت های ویژه ای برای اغلب مشاغل لحاظ می شد و امروز باید این محدودیتها و چه بسا بیشتر از ان نیز برای کسانی که از انجام واکسن کرونا خودداری می کنند اعمال شود.

 

سردار حسینی به مسئولان دانشگاه علوم پزشکی پیشنهاد داد تا با همکاری بسیج و سپاه در محلات مختلف شهرهای کردستان کمپ های تزریق واکسن کرونا برپا شود.

 

فرمانده سپاه بیت المقدس از برپایی پایگاه واکسیناسیون کرونا در حاشیه مراسم سیزده آبان فردا در سنندج خبر داد و گفت: کسانی که می خواهند واکسن کرونا را دریافت کنند می توانند فردا به این پایگاه مراجعه کنند.

 

 

فرزین رضاعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از دریافت ۱۵۰ هزار دُز واکسن آسترازنکا برای استان خبر داد و گفت: دغدغه متقاضیان واکسن آسترازنکا در استان کردستان رفع شده و هر کس خواهان این واکسن است می تواند در مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا آن را تزریق کند.

 

 

وی از آمار پایین واکسیناسیون کرونا در استان کردستان خبر داد و افزود: از این حیث کردستان جزو سه استان پایین کشور است.

 

وی از تزریق ۶۸٫۵ درصد دُز اول واکسن کرونا و ۴۰ درصد در دُز دوم در استان خبر داد و گفت: جمعیت هدف استان کردستان برای زدن واکسن کرونا یک میلیون و ۳۴۶ هزار نفر است.

 

 

بهروز اخوان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان نیز در این جلسه عنوان کرد: از روز اول شیوع کرونا در استان کردستان تاکنون ۴۲۶ هزار و ۳۵ نفر بستری شده اند و از این تعداد ۳۴۷ هزار و ۲۸۷ نفر بهبود کامل یافته اند.

 

وی تأکید کرد: از لحاظ جمعیت شهری در خصوص تزریق واکسن کرونا بیجار با ۹۲ درصد در دُز اول و ۶۶ درصد در دُز دوم بیشترین استقبال و مریوان با ۵۶ درصد در دُز اول و ۲۶ درصد در دُز دوم کمترین استقبال را داشته اند.

 

اخوان همچنین با اشاره به آمار جمعیت روستایی در خصوص تزریق واکسن کرونا، گفت: روستاهای دیواندره با ۸۵ درصد و مریوان با ۳۳ درصد بیشترین و کمترین استقبال را از واکسن کرونا داشته اند.

 

به گفته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان کل جمعیت هدف روستایی استان کردستان برای تزریق واکسن کرونا ۱۸۷ هزار نفر است که ۵۶ درصد آنها دُز اول این واکسن را دریافت کرده اند.

 

اخوان از واکسینه کردن ۷۵ درصد از دانش اموزان استان و ۳۳ درصد مادران باردار در برابر ویروس کرونا خبر داد.

 

وی افزود: از جمعیت ۱۲ تا ۱۸ سال استان کردستان ۱۲۴ هزار و ۵۶۳ نفر آنها دانش اموز هستند.

 

به گفته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در حال حاضر شهرستان های بانه و دیواندره در وضعیت قرمز، سروآباد زرد و مابقی شهرها در وضعیت نارنجی به سر می برند.