امام جمعه سنندج گفت: انتظار داریم دولتمردان در دولت سیزدهم با برنامه ریزی منسجم در مسیر به کارگیری جوانان کردستانی و رفع دغدغه معیشتی مردم این منطقه تلاشی ویژه داشته باشند.

به گزارش نوای آبیدر، ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج با تبریک ایام ولادت رسول الله(ص) به همه مسلمانان جهان اظهار کرد: اسلام جامع ترین و کامل ترین برنامه زندگی را به انسان ها ارائه کرده است و هر کس از این آیین پیروی کند سعادتمند خواهد شد.

وی افزود: رسول الله (ص) فخر کائنات و اسوه حسنه انسان ها برای زندگی عزتمند بوده و هرگاه مسلمانان سیره ایشان را مدنظر قرار داده اند پیروز و سربلند بوده اند.

امام جمعه سنندج تصریح کرد: به برکت انقلاب اسلامی شاهد حاکمیت آموزه های قرآنی در کشورمان هستیم و در این راستا نیز برکات این انقلاب مردمی به دیگر مسلمانان هم رسیده است که نامگذاری هفته وحدت از این جمله است.

ماموستا رستمی از هفته وحدت به عنوان فرصتی مغتنم برای تقویت پایه های همدلی و انسجام در بین امت اسلامی یاد کرد و گفت: دشمنان اسلام به هر توطئه ای متوسل می شوند که انسجام و اتحادی در بین مسلمانان شکل نگیرد.

امام جمعه سنندج در ادامه خطبه های این هفته به مشکلات معیشتی مردم کردستان اشاره کرد و گفت: همگی منتظریم که ببینیم آیا دولتمردان در دولت سیزدهم برنامه ای عملیاتی برای کاهش این دغدغه ها دارند.

ماموستا رستمی تصریح کرد: کردستان مملو از جوانانی توانمند و نخبه است که بیشتر این جوانان تحصیلکرده چشم انتظار برنامه های عملیاتی دولت سیزدهم در راستای به کار گیری آنان در مسیر آبادانی کشور هستند.

وی افزود: دغدغه اشتغال و مسکن از بزرگترین دغدغه هایی است که بسیاری از خانواده ها با آن روبرو هستند که امیدواریم دولتمردان در این خصوص گام های مثبتی بردارند.