فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: هنرمندان باید هنر، فرهنگ، ذوق و سلیقه هنری را برای خدمت به اسلام، انقلاب، کشور و توصیف اقدام برجسته شهیدان به کار گیرند.

به گزارش نوای آبیدر، سردار سید صادق حسینی روز دوشنبه در آیین تجلیل از هنرمندان انقلابی استان کردستان در سنندج، اظهار داشت: هنر بسیار اثر گذار است چرا که هم شور آفرین است و هم باعث انگیزش مخاطبین می شود و اگر از هنر در جای خود به خوبی استفاده شود از هر ابزار تبلیغاتی دیگر موثرتر و اثرگذارتر خواهد بود.

وی گفت: از مسیر هنر خیلی سریع می توان با مضامینی کوتاه در قالب شعر، دکلمه، قصیده، هنر و تصویر موضوع مهمی را به جامعه منتقل کرد و ارزش های اسلامی را توسعه بخشید.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان افزود: اگر هنر و هنرمند در خدمت مردم و نظام نباشد شاید مشکل آفرین باشد و اگرمطلبی را غلط به جامعه منتقل کنند در جا به جایی فرهنگ و تعریف مطالب موثر شود.

وی تصریح کرد:هنرمندان باید هنر، فرهنگ، ذوق و سلیقه هنری را برای خدمت به اسلام، انقلاب، کشور و توصیف اقدام برجسته شهیدان به کار گیرند و در این راستا شهید آوینی از این جنس افراد بود.

سردار حسینی خاطرنشان کرد: شهید مرتضی آوینی علم، ادبیات، هنر، فرهنگ و انگیزه اش را صرف معارف ارزش های دفاع مقدس کرد و جانش را برای این راه فدا کرد، از ادبیات، فلسفه و هنر نمایی خودش به نحو شایسته انجام وظیفه کرد زیرا به دنبال این بود که نسبت به شهیدان و رزمندگان و خانواده شهدا انجام وظیفه کند و تمام ظرفیت های هنری خود را در قالب مستند ارائه دهد.

وی افزود: شهید آوینی فرهنگ جهاد و شهادت را با معرفی شهدا و با هنر انقلابی به نسل های آینده ارائه کرد و به بهترین شیوه هنری و با ارائه ایده های جدید به نام روایت فتح، اندیشه ایثارگران و شهدا را به جامعه ارزانی داشت.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان تأکید کرد: شهید آوینی مبتکر روایت فتح دفاع مقدس بود و در عرصه فرهنگسازی دفاع مقدس و معرفی جانبازان و جلوگیری از فراموشی انقلاب اسلامی، انقلابی عمل کرد و یک انقلاب را به پا کرد چون توان و خلاقیت خود را برای حفظ نشر ارزش های دفاع مقدس به کار گرفت.

وی افزود: شهید آوینی با حضور در عملیات های مختلف، مستند سازی، فیلم و قلم صریح و توانمند برای بیان مجاهدت ها به کار گرفت و شرایط جدیدی را روی چشم دوستداران فرهنگ جهاد و شهادت باز کرد که ما و شما در این راه خلق حماسه کنیم و روایت فتح های جدید باشیم چون وی فعالیت بی وقفه برای ترویج فرهنگ حسینی صورت داد.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان تصریح کرد: وظیفه ما استمرار فضای انقلابی تعمیق عمق بخشی و ترویج فرهنگ جهاد و شهادت است و جوانان و آحاد مردم باید نسبت به انقلاب حساس باشند چون معاندین سعی در به انحراف کشیدن جوانان و اسلام ناب دارند.