فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: همانطور که در دوران دفاع مقدس با انسجام و اتحاد ملی توانستیم حماسه فتح خرمشهر را رقم بزنیم به فضل الهی در جبهه جنگ اقتصادی نیز بر دشمنان غلبه می کنیم.

به گزارش نوای آبیدر ، سردار سید صادق حسینی فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در مراسم گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر در سنندج اظهار کرد: همه آماده ایم که اعلام کنیم که از ادامه نقشه راه امام خمینی(ره) پشت سر رهبری در حرکت هستیم.
وی افزود: آماده ایم بگوییم که شهدای عزیز راهتان در رهرو است و مسیری که برای ما ترسیم کرده اید را هیچگاه گم نخواهیم کرد.
فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان تصریح کرد: اتفاقی افتاد که در اردوگاه حریف نه فکرش را می کردند و نه انتظار آن را داشتند و رهبر انقلاب فرمودند که فتح خرمشهر فتح خاک نیست بلکه فتح ارزش‌هاست.
سردار حسینی افزود: پیروزی در اندیشه، تفکر و اعتقاد بود و این تفکر و اندیشه از منطقه محدود خرمشهر اتفاق نیافتاد بلکه تفکر انقلاب اسلامی را جهانی کرد و فرهنگ مقاومت را در برهه کنونی به ارمغان آورد.
وی خاطرنشان کرد: پیروزی در خرمشهر نقطه تحول ملت ایران است و دفاع مقدس تجلی رفتار ملت ایران در مقابل دشمنان بود.
فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان اظهار کرد: فتح و پیروزی در خرمشهر الگوی طلایی شهدا، ایثارگران و جانبازان است و در تاریخ جمهوری اسلامی ماندگار است.
سردار حسینی افزود: از عملیات فتح خرمشهر به عنوان یک حرکت تحول یاد می کنیم و هر ساله سالگرد این حماسه را جشن می گیریم.
وی تصریح کرد: این حماسه یک درس عبرت تاریخی برای دشمنان ملت ایران است و نماد مقاومت و پیروزی ملت ما محسوب می شود.
فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان اظهار داشت: خرمشهر سرفراز ماند و مقاومت کرد و سبک و شیوه مقاومت را به ما درس داد و امروز سرفراز و پیروز است.
سردار حسینی افزود: در حماسه آزادسازی خرمشهر، جبهه حق پیروز شد و جبهه باطل شکست خورد و در این عملیات ۵۴۰۰ کیلومتر از منطقه ای که در تصرف دشمن بود آزاد شد و ۱۹ هزار عراقی کشته و ۱۶ هزار نفر اسیر شدند.
وی خاطرنشان کرد: امروز امام و شهدا و ملت ایران زنده و سرفراز هستند و خبری از صدام و نیروهای بعثی نیست چرا که با اراده و ایمان و پیروی از امام و رهبری توانستیم در مقابل تجهیزات و استحکامات دشمن بعثی پیروز شویم و حماسه ای جاودانه خلق کنیم.
سردار حسینی اظهار کرد: امروز با افتخار از شهدا یاد می کنیم چرا که اتفاقی که در عملیات آزاد سازی خرمشهر افتاد موجب تغییر دیدگاه ها و نگاه ها به ملت ایران شد.
وی اذعان کرد: ما هزینه دادیم و افراد بزرگی برای دفاع از کشور جانشان را تقدیم کردند و باید قدردان نصرت الهی و اقتداری که خداوند متعال نصیب ما کرده است، باشیم.
فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در ادامه سخنان خود اظهار داشت: مردم ایران همواره در لحظات حساس وارد میدان شده و نقشه های دشمنان را خنثی می کنند و در این مسیر دستاوردها و پیشرفت های بسیاری را به دست آورده اند.
سردار حسینی تصریح کرد: درختی که با تفکر امام نشا شد و با خون شهدا آبیاری شد امروز ما ثمر آن را دریافت می کنیم و شاخه های آن در کشورهای اطراف و خانه دوستان ما نیز گسترانیده شده و دوستان ما از ثمره آن بهره مند هستند.
وی افزود: در اجرای فرامین امام و حمایت از دولت انقلابی بر مشکلات غلبه خواهیم کرد و در این مسیر باید با هوشیاری و بصیرت همه جانبه در مقابل توطئه های تفرقه افکنانه و تحریم های اقتصادی دشمنان ایستادگی کنیم.