مدیر کل کتابخانه های عمومی کردستان گفت: به مناسبت ایام دومین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی همایش بین المللی شعر «شاخه ی طوبی» در سنندج برگزار می شود.

به گزارش نوای آبیدر، محمد مخدومی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همایش بین المللی شعر «شاخه ی طوبی» در دومین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی و با حضور شاعرانی از ایران، افغانستان و پاکستان در کتابخانه مرکزی امام خامنه ای (مدظله العالی) سنندج برگزار می شود.

وی افزود: این همایش با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، سپاه بیت المقدس کردستان، سازمان بسیج مداحان، سازمان بسیج هنرمندان و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان روز یکشنبه، ۱۲ دی ماه ۱۴۰۰ در کتابخانه امام خامنه ای(مدظله العالی) سنندج برگزار شد.

مخدومی خاطرنشان کرد: در این آئین، شاعرانی از ایران و کشورهای افغانستان و پاکستان از طریق اسکای روم حضور می یابند و اشعار و سروده های خویش را در وصف سردار دل ها برای حاضران قرائت خواهند کرد.

وی افزود: احمد شهریار از پاکستان، سید حکیم بینش و سیده کبری حسینی بلخی از افغانستان، نغمه مستشار نظامی دبیر محافل ادبی نهاد کتابخانه های عمومی و برخی از شاعران مطرح در همایش بین المللی شعر شاخه ی طوبی حضور پیدا می کنند.

مدیر کل کتابخانه های عمومی کردستان اظهار داشت: همچنین در این همایش برخی از مسئولان رده بالای استان و همچنین مدیران کل حضور پیدا می کنند و به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.

مخدومی افزود: علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به آدرس https://www.skyroom.online/ch/kordestanplib/shakhetooba از طریق اسکای روم در همایش بین المللی شعر شاخه ی طوبی حضور پیدا کنند.