سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: نتیجه تست کرونای انگلیسی پزشک سنندجی و ۳۰۰ نفر از افراد در تماس با وی طی آزمایشات انجام شده منفی بوده و شهروندان بابت این موضوع هیچ نگرانی نداشته باشند.

به گزارش نوای آبیدر،صبح امروز با حضور رئیس جمهور، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، استاندار کردستان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی ویدئوکنفرانسی در راستای مدیریت بیماری کرونا ویروس در محل سالن جلسات استانداری کردستان برگزار شد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله باکرونا در این جلسه ویدیو کنفرانسی، ضمن تشریح آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان کردستان، با اشاره به زمزمه رد پای کرونای انگلیسی در کردستان اظهار کرد: یکی از پزشکان سنندجی که ماه گذشته در بازگشت از سفر انگلیس به ایران مورد تست و آزمایش در دوکشور مقصد و مبدا قرارگرفته بود اما با توجه به حساسیت موضوع با همکاری مسئولین دانشگاه علوم پزشکی کردستان این مهم مورد پیگیری جدی  قرارگرفته و آزمایشات مربوطه جهت تشخیص انجام شد.

 

علیرضا رئیسی اعلام کرد: جواب تست کرونای انگلیسی پزشک سنندجی طی آزمایشات انجام شده و مکرر مبنی بر تشخیص کرونای جهش یافته منفی است و شهروندان بابت این موضوع هیچ نگرانی نداشته باشند.

وی افزود: در این مدت از ۳۰۰ نفر از افرادی که با پزشک مذکور در ارتباط و تماس بودند نیز تست کرونا انجام شده و خوشبختانه هیچ مورد مثبتی دال بر کرونای انگلیسی تاکنون گزارش نشده است.

انتهای پیام/