رئیس حوزه هنری کردستان گفت: با پایان یافتن عملیات ساخت دو سالن سینمایی در ناحیه منفصل شهری نایسر سنندج تعداد سالن های سینمایی در کردستان به 16 سالن رسید.

به گزارش خبرنگار نوای آبیدر، امین مرادی روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای برنامه های محوری حوزه هنری در خصوص توجه به مناطق کم برخوردار و با همکاری مؤسسه فرهنگی تبلیغاتی بهمن سبز، معاونت مسکن و بازآفرینی شهری اداره کل راه وشهرسازی استان و مساعدت استانداری وسازمان مدیریت و برنامه ریزی استان عملیات ساخت دو سالن سینمایی مجهز به امکانات روز در نایسر به مرحله بهره برداری رسید.

وی افزود: در این پروژه که از ابتدای سالجاری عملیات اجرایی آن اغاز گردید دو سالن سینمایی با تجهیزات و امکانات روز سینمایی از جمله سیستم صوت وتصویر حرفه ای و پرجکش لیزری در سرای محله نایسر در مدت زمان کمتر از یکسال تکمیل و آماده بهره برداری است.

رئیس حوزه هنری استان کردستان در خصوص زمان آغاز فعالیت این دوسالن گفت: با هماهنگی به عمل آمده در ایام مبارک دهه فجر با حضور مسئولین استانی و کشوری پخش فیلم در این دوسالن آغاز خواهد شد و همشهریان در نایسر از امکانات این دوسالن بهره مند خواهند شد.

وی ادامه داد: با شروع فعالیت این دو سالن سینمایی تعداد سالن های سینمایی حوزه هنری در استان کردستان به ۱۵ سالن با ظرفیت هزار و ۸۶۷ صندلی ارتقاء پیدا کرده و سرانه صندلی سینمایی در استان نیز به ۲ هزار و ۲۰۳ صندلی خواهد رسید.

رئیس حوزه هنری استان کردستان توسعه زیر ساخت های فرهنگی و هنری را به عنوان یک ضرورت مهم در استان قلمداد کرد و افزود: با گسترش و توسعه این زیرساخت ها علی الخصوص در مناطق کم برخوردار استان ضمن تقسیم عادلانه امکانات و ارتقاء شاخص های فرهنگی و هنری، بستر اصلی توسعه همه جانبه در استان فراهم می‌گردد.

مرادی با قدردانی از مساعدت و همراهی مسئولان کشوری و استانی در ساخت این پروژه فرهنگی و هنری آمادگی حوزه هنری در زمینه ایجاد زیر ساخت های سینمایی در دیگر شهرستان های استان را اعلام کرد.

وی اعلام کرد: هم اکنون پردیس سینمایی بهمن سنندج با ۷ سالن سینمایی و ۹۱۸ صندلی، پردیس سینمایی مهر سقز با سه سالن سینمایی و۴۸۹ صندلی و پردیس سینمایی آزادی بیجار با ۳۳۸ صندلی زیر مجموعه حوزه هنری استان و سینما کردستان مریوان با ۳۳۶ صندلی در استان کردستان فعال است.