فرماندار شهرستان سنندج اولویت دولت سیزدهم را ایجاد اشتغال و تامین مسکن برای جوانان عنوان کرد و گفت: مقاومت ادارات نسبت به واگذاری و اختصاص زمین‌های مازاد خود به طرح مسکن ملی قابل قبول نیست.

به گزارش نوای آبیدر،‌حسن عسکری روز سه شنبه در جلسه کارگروه اشتغال و مسکن جوانان شهرستان سنندج، عملکرد ادارات مسوول در رابطه با اجرای طرح مسکن ملی را راضی کننده ندانست و اظهار داشت: با این وجود روند کار اکنون نسبتا خوب است و این مهم باید با تلاش مضاعف ادامه یابد.

وی به تامین زمین ۳۵ هکتاری برای اجرای مسکن ملی در سنندج اشاره و اضافه کرد: مشکل تعاونی ارتش بعد از ۲۰ سال، با همت استاندار کردستان رفع و مقرر شد ۶۰ هکتار دیگر نیز به این زمین ها الحاق شود که موافقت اولیه آن هم صورت گرفته است.

فرماندار سنندج به تکلیف ساخت ۲۲ هزار واحد مسکن ملی طی چهار سال در این شهرستان اشاره کرد و افزود: کارهای اجرایی و آماده سازی زمین برای چهار هزار واحد آن انجام شده است.

عسکری یکی دیگر از اولویت های کاری فرمانداری را رفع مشکل تعاونی ها اعلام کرد و یادآور شد: ایجاد اشتغال پایدار روستایی با جدیت در دستور کار قرار دارد، ضمن اینکه ملاک ارزیابی مدیران نیز موفقیت آنان در حوزه اشتعال و مسکن است.

وی در ادامه سخنانش ، نیروی انسانی را بزرگترین سرمایه هر جامعه و شاکله آن را جوانان دانست و افزود: جوانان جلوتر از مسوولان حرکت کرده و دین خود را به جامعه ادا کرده‌اند، همچنانکه در دوران دفاع مقدس و پس از آن در عرصه های مختلف و سازندگی، حضوری فعال داشتند.

فرماندار شهرستان سنندج بر لزوم افزایش خودباوری و اعتماد به نفس در میان جوانان تاکید و مخاطب اصلی رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب را قشر جوان عنوان کرد.

لزوم توجه به جوانان و تلاش برای رفع مشکلات آنان، عدم سنگ اندازی مسوولان و همت برای تامین اشتغال و مسکن این قشر، از دیگر مسائلی بود که عسکری به آن اشاره داشت.

در این جلسه، مدیران ادارات و دستگاه‌های مختلف شهرستان سنندج عملکرد خود در سال جاری در حوزه جوانان را ارائه کردند.