گشسب بانو ملایی یکی از جلوه های معلمی استان کردستان است که با وجود داشتن بیماری سخت و توصیه پزشکان برای استراحت، همچنان با عشق و علاقه و حضور در کلاس درس به آموزش دانش آموزانش مشغول است .

به گزارش نوای آبیدر، عرصه تعلیم و تربیت کشور عزیزمان ایران، همیشه شاهد فداکاری، ایثار و از خودگذشتگی معلمانی است که با دستان پر مهر خود و به صورت گمنام به تربیت و پرورش آینده سازان این مرز و بوم مشغول بوده و شمع وجودشان گرما بخش بوستان دانش می باشد و در استان فرهنگی کردستان نیز  معلمان فداکاری در سنگر مقدس آموزش و پرورش به نقش آفرینی پرداخته و با بذل جان، مال و اندوخته های خود در راستای شکوفایی استعدادهای خدا دادی دانش آموزان این خطه از میهن اسلامی تلاش کرده اند و گشسب بانو ملایی ، نمونه ای از جلوه های ویژه معلمی استان است که عاشقانه با وجود بیماری سخت مشغول خدمت به دانش آموزانش است .

این معلم فداکار در دبستان علم و دین  آموزش وپرورش ناحیه دو سنندج و در پایه دوم ابتدایی علیرغم درگیری شدید با بیماری صعب العلاج، هر روز به کمک فرزندش و با شرایط بسیار سخت در کلاس درس حضور می باید و  ۳۲نفر  از دانش آموزان کلاسش را با خوش رویی و علاقه آموزش می دهد .

 گشسب بانو ملایی معلمی با ۲۸سال سابقه خدمت است که بخش اعظم آن را در روستای شهرستان های بیجار ،موچش و سنندج گذارنده و چهار سال اخیر موفق به حضور در مدارس شهری ناحیه دو شده است که آن هم علیرغم امتیاز بالا شخصا علاقمند به حضور در کلاس های درس مناطق کم برخودار و حاشیه می باشد تا بتواند وظیفه معلمی خود را در این مناطق به بهترین وجه نشان دهد .

 گفتنی است این معلم فداکار علی رغم توصیه پزشکان مبنی بر عدم حضور در کلاس درس و مشکلات عدیده ناشی از گسترش بیماری به دلیل حضور دانش آموزان در ایام آموزش های حضوری ، به سختی در کلاس درس حاضر می شود  و دلیل آن را تنها عشق به معلمی و دانش آموزان می داند .

این همان عشق، شور و شعور معلمی است که در نهاد بسیاری از معلمان فرهیخته وجود دارد اما برخی با گذشتن از جان خود این چنین صحنه های بدیعی از جلو ه های معلمی را در ذهن جامعه و دانش آموزان این دیار بر جای می گذارند، گشسب بانو ملایی یکی از هزاران معلم این کشور بزرگ می باشد که شایسته تقدیر و احترام می باشد .

در هفته بزرگداشت مقام معلم ضمن تبریک هفته معلم، از اهتمام ، زحمات و تلاش های ارزشمند این معلم عزیز و فداکار و کلیه مدافعان عرصه تعلیم و تربیت تقدیر و تشکر نموده و از خداوند متعال برای این بانوی مهربان صحت، سلامتی و توفیق روز افزون مسالت می نماییم.

انتهای پیام