امام جمعه سنندج گفت: مصدر تشریع همه مسلمانان قرآن و سیره رسول الله(ص) است و تمامی مبانی همه ما از این دو مصدر نشأت گرفته است لذا اختلافی وجود ندارد و تضارب آرا در هر حوزه ای موجب پیشرفت است.

به گزارش نوای آبیدر، ماموستا امین راستی در همایش نقش شهید سلیمانی در وحدت جهان اسلام و آزادی قدس که در دانشگاه پیام نور سنندج برگزار شد، اظهار کرد: در ابتدای پیروزی انقلاب که وحدت سرلوحه و بزرگترین فصل انقلاب اسلامی بود دشمنان خوب متوجه شده بودند که اگر پایه های این وحدت تقویت شود مشکلات عدیده ای برای آن ها به وجود خواهد آمد لذا با هزینه های هنگفت اقدام به زنده کردن اختلاف های کهنه و فراموش شده و ایجاد فتنه های جدید کردند.

وی افزود: رژیم صهیونسیتی و جبهه استکبار برای اینکه  منافع خودشان را در منطقه تأمین کنند اقدام به زنده کردن اختلافات کهنه در بین اقوام و مذاهب اسلامی در منطقه کردند.

ماموستا راستی خاطرنشان کرد: امام راحل به عنوان معمار کبیر انقلاب از دریچه درایت و عرفان و بصیرت خود متوجه خباثت استکبار جهانی شده بود و تربیت نسل جوان و متعهد را سرلوحه امور قرار داده بود تا این نسل جوان از انقلاب دفاع کند.

وی افزود: ویژگی این نسل ایمان راسخ به خدا و نفی هرگونه استکبار بود و با تکیه بر همین ویژگی شاهد بروز و ظهور افرادی همچون حاج قاسم سلیمانی بودیم.

امام جمعه موقت سنندج تصریح کرد: نسل جوانان انقلابی از جمله حاج قاسم با تکیه بر ایمان به خدا توانستند که در دوران هشت سال دفاع مقدس حماسه هایی جاودان را خلق کنند.

ماموستا راستی افزود: هم اکنون به برکت وجود این نسل جوان انقلابی شاهد اقتدار و عزت ایران اسلامی هستیم و مذاکره با ایران قدرتمند برای استکبار جهانی به یک آرزو تبدیل شده است.

عضو شورای افتای اهل سنت کردستان اظهار داشت: حاج قاسم سلیمانی دنیا را متحول کرد و تمام تلاش خود را به کار گرفت که در بین اقوام و مذاهب اسلامی وحدت ایجاد کند.

ماموستا راستی خاطرنشان کرد: مصدر تشریع همه مسلمانان قرآن و سیره رسول الله(ص) است و تمامی مبانی همه ما از این دو مصدر نشأت گرفته است لذا اختلافی وجود ندارد و تضارب آرا در هر حوزه ای موجب پیشرفت است.

وی افزود: اگر اختلاف فکری هم وجود دارد در مسائل ظنی است و در مسائل قطعی هیچ اختلافی وجود ندارد.

امام جمعه موقت سنندج در ادامه سخنان خود اظهار کرد: سردار سلیمانی تئوری شکست ناپذیری صهیونیست ها را بر هم زد و معادلات جبهه استکبار و صهیونیسم جهانی را بر هم زد.

ماموستا راستی افزود: نام و یاد این شهید بزرگوار و نتایج خدمات و زحمات وی برای همیشه تاریخ زنده خواهد ماند و در ایام هفته وحدت باید همواره از ایشان یاد شود.