فرماندار سنندج گفت: مسکن و اشتغال اولویت دولت سیزدهم و در کردستان اولویت ویژه استاندار است که در فرمانداری سنندج هم به عنوان یک اولویت دنبال می‌شود و این مستلزم حمایت و پای‌کار بودن همه دستگاه‌هاست.

به گزارش نوای آبیدر ،حسن عسکری روز سه شنبه در شورای اداری شهرستان سنندج اظهار داشت: شهیدان رجایی و باهنر الگوهای خدمتگزاری به مردم برای مدیران هستند.

 

فرماندار شهرستان سنندج عنوان کرد: ستاد هفته دولت در فرمانداری تشکیل شده و برنامه‌هایی هم برای این هفته پیش‌بینی شده است که از ادارات انتظار می‌رود برنامه‌های خود را با ستاد شهرستانی هماهنگ کند.

 

عسکری گفت: هفته دولت فرصتی برای ارائه تصویر واقعی دولت به مردم و خنثی‌کردن توطئه‌های دشمن که به دنبال تاکارامدی نظام هستند، است.

 

وی ادامه داد: دولت در یکسال گذشته علیرغم فشارها و مشکلات اقدامات خوبی انجام داده که باید مدیران در هفته دولت آنها را به مردم اطلاع‌رسانی کنند.

 

فرماندار سنندج از برگزاری یادواره استانی شهیدان رجایی و باهنر در سنندج خبر داد.

 

وی تاکید کرد: در هفته دولت پروژه‌ای افتتاح شود که به بهره‌برداری برسد چون افتتاح ناقص پروژه‌ها تکرار خطاهای گذشته است.

 

عسکری در ادامه گفت: مسکن و اشتغال اولویت دولت سیزدهم و در کردستان اولویت ویژه استاندار است که در فرمانداری سنندج هم به عنوان یک اولویت دنبال می‌شود و این مستلزم حمایت و پای‌کار بودن همه دستگاه‌هاست.

 

فرماندار سنندج عنوان کرد: کارگروه‌های مسکن و اشتغال در فرمانداری سنندج راه‌اندازی شده است و برای رونق‌بخشی به مسکن در حال شناسایی زمبن هستیم.

 

وی اضافه کرد: بیش از ۱۱۶ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در شهرستان سنتدج به همت ادارات جذب شده است که مقدمات جذب ۷۰ درصد اعتبارات به مبلغ ۱۷۴ میلیارد ریال زمینه‌سازی شده است.

 

عسکری خاطرنشان کرد: امسال بیش از ۱۷۰۰ شغل در سامانه رصد در شهرستان سنندج ثبت شده است.

 

وی بر تکریم ارباب رجوع در ادارات تاکید کرد و گفت: نظارت یکی از شئونات مدیر است اینکه بدانند در زیرمجموعه آنها چه می‌گذرد.

 

عسکری همچنین گفت: یکی از آفت‌های مسوولان، ترس از حضور در بین مردم است لذا تاکید می‌کنم که حتما مدیران در بین مردم حضور پیداکنند کما اینکه ما هر هفته روزهای جمعه در بین مردم بوده‌ایم.

 

ماموستا فایق رستمی امام جمعه سنندج نیز در این جلسه اظهار کرد: طبق فرامین الهی وقتی کسی امانتی که به او سپرده شده تباه کند یا اگر کاری را به دست نا اهل بسپارد باید منتظر مجازات در قیامت باشد.

 

امام جمعه شهر سنندج تاکید کرد: داشتن دانش، آگاهی و تخصص در هر انتصاب ضرورت دارد.

 

وی کارگزاران را به مردمی بودن توصیه کرد و ادامه داد: آنها باید خدمت به مردم و دوری از تشریفات را سرلوحه کار خود قرار دهند.

 

ماموستا رستمی اضافه کرد: کشور دارای منابع خدادی، نیروهای انسانی با استعداد و با دانش و توانمند است و دانشمندان ما با علم و آگاهی در مقابل تحریم‌ها ایستادگی کرده‌اند.

 

وی با بیان اینکه باید به قدرت معیشت مردم استان افزود، یادآور شد: مسوولین با درک نیاز محرومین فداکاری خود را نشان دهند و بویژه در تامین مسکن مردم در مناطق محروم تلاش مضاعف کنند.