مراسم گرامیداشت ارتحال عالم روحانی و فقیه مجاهد حضرت آیت الله نورالدین حیدری زنجانی اولین نماینده حضرت امام خمینی (ره) در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کردستان در سنندج برگزار شد.

روز دوشنبه مهدیه سنندج میزبان صدها نفر از اقشار مختلف مردم کردستان بود که به احترام عالم فقید آیت الله نورالدین حیدری نماینده حضرت امام خمینی (ره) در سپاه کردستان در این محفل حاضر شده بودند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان در مراسم گرامیداشت ارتحال آیت الله نورالدین حیدری در مهدیه سنندج اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب چندین بار در رابطه با تشییع جنازه حاج قاسم اشاره کردند که آن تشییع و حضور را دلیل بر پایبندی مردم به یک سری ارزش ها دانستند.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی افزود: امروز نیز خیل عظیم مردم کردستان در مراسم ارتحال این عالم فقید نشان از جایگاه ویژه ایشان در بین مردم کردستان و تقدیر کردستانی ها از خدمات چندین ساله ایشان است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: چند شاخصه است که اگر انسان داشته باشد مورد توجه خداوند متعال قرار می گیرد و راز محبوبیت انسان هاست.

حجت الاسلام والمسلمین پورذهبی افزود: این احترام و محبوبیت ذاتی را یک سری افراد پیدا می کنند که دارای ویژگی هایی همچون اخلاص، مهاجرت در راه خدا، جهاد و توجه به حضرت اباعبدالله الحسین (ع) هستند.

وی خاطرنشان کرد: ده سال اول انقلاب با سال های بعد کاملآ متفاوت است و این عالم وارسته در آن سال ها در کردستان خدمت کرده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین پورذهبی افزود: در کردستان ۱۸ هزار شهید مهاجر دارد چون مهاجرت حلقه اتصال بین انسان و معبود است و در زمان جنگ شاهد حضور هزاران جوان رشید از استان های مختلف کشور در کردستان بودیم.

وی اظهار داشت: آیت الله حیدری و شهید سلیمانی و شهدای مرزبانی و نیروهای نظامی و انتظامی ما جزو همین مهاجران راه خدا هستند و برای همیشه مورد احترام مردم هستند.

ودود حیدری فرزند این عالم فقید نیز در این مراسم از همراهی و حضور مردم کردستان تقدیر کرد و گفت: آیت الله حیدری عمر خویش را وقف کردستان کردند و همواره به فرزندانشان نیز توصیه می کردند که احترام ویژه ای برای مردم کردستان قائل باشند.

وی افزود: مردم کردستان بر گردن ما حق دارند و زنده نگه داشتن نام و یاد شهدای کردستانی وظیفه ای همیشگی برای ماست.

آیت الله حیدری هم در کنار علما و روحانیون کردستان برای تقریب بین مذاهب اسلامی در منطقه تلاش کردند و حضور گسترده مردم کردستان در این مراسم نمادی از قدردانی و تقدیر از شهدا و ایثارگران است.

ماموستا فایق رستمی نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه سنندج نیز در این مراسم اظهار کرد: استقامت در راه خدا و عزت دین اسلام موجب اقتدار کنونی کشورمان شده است و آیت الله نورالدین حیدری جزو این استقامت کنندگان بودند.

وی افزود: مرحوم حیدری از مهاجرین در راه خداوند متعال بودند که در شرایط ویژه سال های اول انقلاب در کردستان حاضر شدند و عمر خویش را برای خدمت به مردم این دیار گذاشتند.