مراسم شبی با شهدا؛ وداع با پیکر مطهر شهیده فاطمه اسدی در حالی امشب با حضور مسئولان، خانواده‌های معظم شهدا و اقشار مختلف مردم در مهدیه این شهر برگزار شد که مرثیه‌خوانی مداح اهل بیت(ع) و روضه‌خوانی خدام بارگاه رضوی زینت‌بخش محفل شد.

به گزارش نوای آبیدر، مراسم شبی با شهدا؛ وداع با پیکر مطهر شهیده فاطمه اسدی در حالی دوشنبه شب با حضور مسئولان، خانواده‌های معظم شهدا و اقشار مختلف مردم در مهدیه این شهر برگزار شد که مرثیه‌خوانی مداح اهل بیت(ع) و روضه‌خوانی خدام بارگاه رضوی زینت‌بخش محفل شد.

 حجت الاسلام پورذهبی نماینده ولی فقیه در کردستان در این مراسم با بیان اینکه ادیان الهی بر نقش زنان در صحنه خانوادگی و اجتماعی تاکید کرده و او را مکمل مردان در نقش‌آفرینی در سیر تمدن بشری می‌شناسند، اضافه کرد: مکتب اسلام در پرتو راهنمایی‌های قرآن و سنت نبوی و عترت رسول مکرم اسلام به زن آن‌چه را که شایسته‌ او بود اعطا نموده است.
حجت الاسلام پورذهبی یادآور شد: زن در اسلام جایگاه ارزشمندی دارد و در طول تاریخ،  زنان مومنی بوده‌اند که کمال و انسانیت والایی داشته‌اند.
وی گفت: در طول تاریخ زنان مومنی بوده‌اند که همسران خوبی نداشته و مردانی پاک و خدایی هم بوده، که دارای زنان خوبی نبوده‌اند که آسیه همسر فرعون از آن جمله زنان است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان از حضرت آسیه به عنوان یکی از زنان برگزیده تاریخ نام برد و افزود: آسیه با وجود اینکه همسری سرکش  همچون فرعون داشت اما خود فردی مومن و از نخستین کسانی بود که به دین توحیدی حضرت موسی(ع) ایمان آورد
وی به شهادت اولین بانوی تفحص شده در کشور اشاره کرد وگفت: نحوه شهادت و فداکاری شهیده فاطمه اسدی در راه دین، او را صاحب روح شایسته‌ای کرد که تا ابد در جامعه تاثیرگذار خواهد بود.
 حجت الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی گفت: همه شهدا و فداکاران راه دین خدا، تلاش کردند تا دین خدشه نبیند و ایثار این بانوی کردستانی و نحوه شهادتش نشان داد که کردستان در راه دفاع از ارزشهای دینی همواره پیشتاز است.