نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: محلاتی اسلامی هستند که مسجد محور بوده و مساجد کانون همه فعالیت ها باشند.

به گزارش نوای آبیدر،‌حجت الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی پیش از امروز در همایش معتمدین، بزرگان و ارکان مساجد سنندج اظهار کرد: جامعه نگری و امن نگری یک مسئله اساسی در آموزه های اسلامی است و برای تحقق این مهم باید دارای محلات اسلامی و جامعه اسلامی باشیم.

وی افزود: در یک محله اسلامی سه مسئله باید رعایت شود که در مرحله اول باید مشخصات محل مد نظر قرارگیرد که چه چیزهایی را در خود ایجاد می کند و مسجد محور باشد و مساجد کانون محله باشند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: در مرحله دوم باید این مساجد خدمات دهنده باشند و پویایی تبلیغاتی و ظاهری تمیز داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین پورذهبی خاطرنشان کرد:‌آمار طلاق به این دلیل بالاست چون آمار مشاوره پایین است لذا مساجد می توانند در این امر ورود کنند.

وی افزود:‌ مساجد باید الهام دهنده سبک زندگی باشند و اشخاص در محله اسلامی هم باید مومن، خردمند، اندیشمند، اهل تفکر، مجاهد، اهل عمل،با انصاف، منظم و  متخلق به اخلاق اسلامی باشند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار کرد: زمانی می توانیم بگوییم که یک محله اسلامی است که عدالت محور ی، وحدت و همدلی ، ولایت مداری، حاکمیت اخلاق، برپا داشتن نماز،  رعایت معیشت و اقتصاد، اقامه حدود الهی و وظیفه شناسی در آن نمود داشته باشد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که همه محله های ما اسلامی باشند و شاخص ها و ارزش های اسلامی در آن ها نمودی عینی داشته باشد.

انتهای پیام/