شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کردستان در اطلاعیه‌ای مردم استان کردستان را به قرائت خانوادگی «زیارت اربعین» به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی فراخواند.

به گزارش نوای آبیدر، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کردستان در اطلاعیه‌ای مردم استان کردستان را به قرائت خانوادگی زیارت اربعین به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی فراخواند.

 

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

پیاده‌روی با شکوه اربعین از حرکت‌های ارزشمند و حیرت‌انگیز مسلمانان در سال‌های اخیر است که جلوه‌ای راستین از وحدت و همدلی میلیون‌ها انسان عاشق در سراسر جهان اسلام و پایبندی به ارزش‌های والای اسلامی را به نمایش می‌گذارد.

 

گرچه لطف حضور و قرائت زیارت عاشورا در جوار حرم متبرک و منور حضرت اباعبدالله الحسین(ع) از آرزوهای هر انسان مسلم و عاشق و دلداده مکتب حسینی است لکن در شرایط فعلی که امکان زیارت حضوری برای هموطنان عزیزمان فراهم نیست بار دیگر ایرانیان عاشق دل‌های خود را به بارگاه نورانی آن امام شهید و کربلای معلی گره زده و از دور عرض ارادات و ادب خود را به آستان منورش تقدیم خواهند کرد.

 

در سال جاری به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا و محدودیت‌های اعمال شده در ایران و کشور برادر عراق و همچنین مجموع مبتلایان به این ویروس، تصمیم قطعی ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران و نپذیرفتن میهمانان خارجی در کشور عراق و بخصوص ضرورت تبعیت همگان از این تصمیم در راستای حفظ سلامت مؤمنین و دلدادگان امام حسین (علیه السلام)، مراسم پیاده‌روی اربعین برگزار نخواهد شد و به جای آن هشتاد میلیون ایرانی عاشق بار دیگر همچون دهه ی اول محرم منازل خود را حسینیه عزاداری سرور و سالار شهیدان کرده و با قرائت زیارت اربعین ضمن بهره‌مندی از این ثواب، عاشورایی و حسینی بودن ملت ایران یکبار دیگر به نمایش گذاشته می‌شود و دنیا خواهد فهمید امروز تکرار همان عاشورای سال۶۰ هجری است.

 

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کردستان ضمن گرامیداشت فرارسیدن مراسم اربعین حسینی و دعوت از مردم متدین استان جهت بزرگداشت این مناسبت اعلام می‌دارد، قرائت خانوادگی زیارت اربعین در منازل، همزمان با روز اربعین حسینی(علیه السلام) رأس ساعت ۱۰:۰۰ صبح پنجشنبه هفدهم مهرماه ۱۳۹۹ و همزمان با سراسر کشور در استان کردستان برگزار می‌شود.

 

گفتنی است؛ این زیارت پرفیض به صورت همزمان از رسانه ملی، مأذنه‌های مساجد و اماکن متبرکه پخش خواهد شد.

 

انتهای پیام/