استاندار کردستان گفت: قدردان همه گروه ها و احزاب سیاسی در استان هستیم که برای پیروزی آقای رئیسی تلاش کردند و در ادامه مسیر نیز به پشتیبانی پ همراهی این بزرگواران نیازمندیم.

به گزارش نوای آبیدر ،اسماعیل زارعی‌کوشا روز شنبه در مراسم معارفه معاونین هماهنگی امور عمرانی و امور اقتصادی استانداری کردستان در سنندج با تسلیت ایام سوگواری محرم اظهار کرد: در هر گوشه ای تاریخ و در هر جای دنیا شاهد ارادت و اعتقاد آزادی خواهان دنیا به حضرت اباعبدالله الحسین (ع) هستیم.
وی افزود: ماندگاری دین پیامبر(ص) به واسطه قیام امام حسین (ع) بوده و ان شاالله همه ما توفیق شناخت و معرفت نسبت به اصل دین اسلام و پیام رسول الله(ص) که برای بشریت آورده اند را به همراه شناخت از حضرت اباعبدالله الحسین (ع) داشته باشیم.
استاندار کردستان خاطر نشان کرد: همه ما مورد ابتلای الهی قرار خواهیم گرفت و امیدواریم در این مسیر غفلت بر ما چیره نشود.
زارعی کوشا افزود: یک سال قبل در چنین روزهایی دولت سیزدهم با تنفیذ مقام معظم رهبری فعالیت خود را شروع کرد و در آن ایام با مشکلات متعددی از جمله شیوع گسترده کرونا مواجه بودیم که خوشبختانه دولت توانست این مهم را مدیریت کند.
وی اظهار داشت: در استان کردستان نیز پس از چهار ماه شاهد استقرار تیم جدید اجرایی بودیم و تاکنون انسجام و هماهنگی خوبی برای پیشبرد امور در استان شکل گرفته است و این مهم در جریان سفر رئیس جمهور به استان نمود عینی داشت.
استاندار کردستان تصریح کرد: سفر رئیس جمهور به کردستان دستاوردهای بسیار خوبی برای استان داشته است و از همه کسانی که برای موفقیت آقای رئیسی زحمت کشیدند تقدیر می کنیم.
زارعی کوشا افزود: از همه گروه ها و احزاب سیاسی حامی دولت که در استان زحمت کشیده اند تقدیر و تشکر داریم.
استاندار کردستان تصریح کرد: از این به بعد مسئولیت ما سنگین تر است و باید از فرصت زودگذر مدیریتی برای خدمت همه جانبه به مردم استفاده کنیم.
زارعی کوشا افزود: مردم منتظرند تا دستاوردهای سفر رئیس جمهور در استان را در حوزه های مختلف ببینند.
وی خاطرنشان کرد: برخی از مصوبات نیز پس از سفر بوده است که همگی به صورت شفاف به مردم اطلاع رسانی خواهد شد.

تلفیقی از علم و اجرا با استفاده از ظرفیت های استان برای تحقق اهداف توسعه ای شکل گیرد

استاندار کردستان در ادامه سخنان خود اظهار داشت: در انتخاب مدیریت ها باید به سمت بهبود حرکت کنیم و اسیر فضاسازی ها نشویم و این مهم را مدنظر داشته باشیم که جایگزینی افراد نشان دهنده نفی توانمندی ها و خدمات افراد سابق نیست.
زارعی کوشا افزود: به دنبال این مهم بودیم که در حوزه اقتصادی و عمرانی به یک مبحث نظام مندتری در راستای توسعه استان دست پیدا کنیم لذا در این راستا دو نفر از نخبگان علمی و دانشگاهی استان را برای این دو معاونت برگزیدیم.
وی خاطرنشان کرد: از معاونت عمرانی انتظار داریم که استان کردستان به یک نظام جامع عمرانی دست پیدا کند.
استاندار کردستان به پروژه های اولویت دار استان در حوزه راه،مسکن و آب اشاره کرد و گفت: مبحث مسکن یکی از چالش های پیش روی ماست و از این حوزه راضی نیستیم.
زارعی کوشا افزود: برخی از مشکلات در حوزه تأمین مسکن به داخل راه و شهرسازی استان برمی گردد که باید این آسیب اصلاح شود.
وی خاطرنشان کرد: عمران روستایی، بازآفرینی شهری، جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز و ارتباطات حوزه عمرانی با مجموعه های ستادی وزارتخانه ها از دیگر مواردی است که از معاون هماهنگی امور عمرانی انتظار می رود که به صورت ویژه ورود کند.
استاندار کردستان تصریح کرد: باید دیدگاه های مختلف از طریق رسانه های رسمی مدنظر باشد چرا که این دیدگاه ها برای پیشبرد امور نیاز است.
زارعی کوشا در ادامه سخنان خود به حوزه اقتصادی استان اشاره کرد و گفت: توقع بالایی از معاون اقتصادی داریم و می خواهیم یک برنامه منسجم در این حوزه متناسب با اهداف و افق های توسعه ای استان داشته باشیم.
وی افزود: نرخ بالای تورم و آمار بالای بیکاری در استان قابل قبول نیست و امیدواریم تلفیقی از علم و اجرا با استفاده از همه ظرفیت های استان صورت گیرد.