استاندار کردستان گفت: قدردان خدمات و تلاش های سپاه برای یاری رساندن به مردم استان در روزهای بارش سنگین برف و یخبندان در شهرها و روستاها هستیم.

به گزارش نوای آبیدر، اسماعیل زارعی کوشا در جلسه ستاد مدیریت بحران استان کردستان که با حضور وزیر کشور در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: از لحاظ میزان بارش در ۱۴ سال گذشته همچنین بارشی را نداشتیم و ۳۹.۴ میلی متر میانگین بارندگی استان بود.

وی افزود: سال زراعی خوبی را پیش رو خواهیم داشت و منابع آبی استان تقویت می شود.

استاندار کردستان خاطرنشان کرد: از ابتدای سال آبی تا امروز ۱۸۰ میلی متر بوده است در حالی که سال گذشته ۱۶۹ میلی متر بوده است.

زارعی کوشا اظهار کرد: در برخی از نقاط استان شاهد بارش دو متر برف بودیم و در روزهای آتی نیز شاهد بارش هایی خواهیم بود.

وی افزود: ۸۶ هزار کیلومتر باند و هزار و ۴۰۰ روستا برف روبی شد و بیش از ۷۰۰ هزار تن برف در استان جا به جا شد.

استاندار کردستان تصریح کرد: در طول بارش سنگین برف در استان حتی یک مورد سانحه رانندگی منجر به فوت و جرح نداشتیم و ۶ هزار نفر اسکان داده شدند و بیش از پنج هزار غذای گرم و جیره خشک توزیع شد.

زارعی کوشا افزود: در این مدت هفت مورد اورژانس هوایی ،۸۰ مورد امداد رسانی به مادران باردار و هفت هزار و ۱۵۰ مورد امداد رسانی به اتومبیل ها را داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: در استان کمبود آرد و ارزاق عمومی نداریم و در این مدت بیش از شش هزار تن آرد توزیع شده است.

استاندار کردستان اعلام کرد: ۴۰۰ دستگاه ماشین آلات راهداری و ۳۳۰ دستگاه ماشین آلات شهرداری ها در این عملیات ها مشارکت داشتند.

زارعی کوشا از خدمات و تلاش های سپاه بیت المقدس کردستان در یاری رساندن به شهرداری های استان تقدیر کرد و گفت: اطلاع رسانی به موقع و همراهی اصحاب رسانه استان یکی از نقاط قوت در مدت زمان بارش سنگین برف در استان بود.

وی افزود: قدردان همراهی و همکاری پیمانکاران بخش خصوصی برای در اختیار قرار دادن ماشین آلات برای پاکسازی معابر استان هستیم.

استاندار کردستان در ادامه سخنان خود از وضعیت نامناسب راه های استان و فرسوده بودن ماشین آلات راهداری به عنوان نقاط ضعفی یاد کرد که نیازمند نگاه ویژه مسئولان ارشد کشوری برای رفع این نقایص هستیم.

زارعی کوشا از معوقات شهرداری ها و مشکلات آن ها در پرداخت حقوق کارکنانشان به عنوان نقاط ضعف دیگری نام برد که دامن گیر شهرداری های استان است.