معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: وضعیت همه‌گیری کرونا در این استان به سمت فاجعه پیش می‌ رود و در صورت بی‌اهمیتی نسبت به هشدارها، مردم باید منتظر مرگ ده‌ها نفر از عزیزانشان باشند.

به گزارش نوای آبیدر،ابراهیم قادری اظهار کرد: پیک جدید کرونا از اواخر شهریورماه شروع شده و هر لحظه وسیع‌تر می‌شود و اکنون به سمت یک فاجعه پیش می‌رود.

 

وی افزود: در صورت بی‌اهمیتی نسبت به هشدارها و عدم کاهش تماس فیزیکی مردم و استفاده نکردن از ماسک باید منتظر مرگ ده‌ها نفر از هم استانی هایمان باشیم.

 

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: از ۱۰ روز آینده وضعیت وخیم تر خواهد شد و اگر مردم سریعا رعایت مسایل بهداشتی را تشدید نکنند و مهمانی‌های خانوادگی را تعطیل نکنند شاهد فاجعه خواهیم بود.

 

قادری اذعان کرد: حضور در مکان‌های شلوغ و پرجمعیت، باعث ابتلای فرد و خانواده‌ها به کرونا خواهد شد لذا از همه مردم خواستاریم که در این خصوص احساس مسئولیت نمایند.

وی افزود: در این پیک جدید همه گیری وضعیت استان بسیار خطرناک است چون همه شهرستان‌ها درگیر هستند و این امر امکان خدمت‌رسانی را به حداقل می‌رساند.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان اعلام کرد: استان کردستان به یک تغییر رفتار سریع و وسیع در مردم نیاز دارد تا بتوان جلوی پیشرفت این پیک را گرفت و از بروز یک فاجعه جلوگیری کرد.

 

قادری افزود: افراد دارای علایم باید خود را مبتلا به کرونا فرض کنند و ضمن استراحت کامل که می‌تواند نجاتبخش باشد، به پزشک مراجعه کنند و از حضور در مهمانی‌ها خودداری و تماس فیزیکی خود با دیگران را قطع کنند.

وی اعلام کرد: بر اساس آخرین آمار هم‌ اکنون ۴۶۴ نفر به دلیل ابتلای به کرونا در مراکز درمانی معین کردستان بستری هستند که حال ۷۵ نفر از آنان وخیم است.

قادری خاطرنشان کرد: متاسفانه تاکنون ۵۵۱ نفر از هم استانی هایمان مردم به دلیل ابتلای به این ویروس جان باخته‌اند.

انتهای پیام/