مسئول بهداری و بسیج جامعه پزشکی ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج از آغاز طرح شهید سلیمانی با محوریت ۱۰ پایگاه سلامت در این شهرستان خبرداد.

خلیل جوزی در گفت و گو با خبرنگار نوای آبیدر اظهار کرد: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری، دستورات فرماندهی‌کل سپاه و پیرو تفاهم‌‌نامه سازمان بسیج مستضعفین و وزارت بهداشت، مقرر شد به ‌منظور قطع زنجیره انتقال ویروس منحوس کرونا در کشور، طرح مشترکی به‌نام شهید بزرگوار، حاج قاسم سلیمانی اجرا شود و در شهرستان سنندج نیز همگام با سراسر کشور از امروز این طرح به صورت رسمی آغاز به کار کرد.

وی افزود: ۴۵ نفر از مراقبین سلامت در قالب ۱۰ پایگاه سلامت به درب منازل مراجعه و پکیج بهداشتی و بروشور اطلاع‌‌رسانی پیشگیری از کرونا به خانوارها ارائه می‌‌کنند و اگر در خانواده ‌‌ای فردی مبتلا به کرونا بود یا مشکلی وجود داشت اسامی این خانواده ‌‌ها را یادداشت می‌‌کنند و برای اعزام پزشک یا پرستار اقدام می‌‌شود.

جوزی اعلام کرد: پایگاه های در نظر گرفته شده در ۱۰ مسجد سطح شهر سنندج دایر شده اند و افراد می توانند با مراجعه به این پایگاه ها نیز از خدمات مشاوره ای و تسهیل گری های این پایگاه ها بهره مند شوند.

وی افزود: پایگاه حنین واقع در مسجد حضرت عثمان(رض) در خیابان نوروز، پایگاه خندق واقع در مسجد کافیه خانم خیابان دفتر فنی، پایگاه حیدر کرار واقع در مسجد حیدر کرار محله عباس آباد، پایگاه شهید محمدی واقع در مسجد امام خمینی(ره) محله کانی کوزله، پایگاه ثارالله واقع در حسینیه سنندج، پایگاه بدر واقع در مسجد حضرت خدیجه(س) محله تقتقان، پایگاه شهید پیرخضری واقع در مسجد نور بهاران، پایگاه شهید برهان عالی واقع در مسجد قبا بهاران، پایگاه شهید غلامی واقع در مسجد حاجی فیض الله نایسر و پایگاه شهدا واقع در خیابان دکل نایسر از جمله پایگاه های در نظر گرفته شده برای اجرای این طرح هستند.

جوزی اعلام کرد: خدمات این پایگاه ها حداقل تا پایان سال جاری تداوم خواهد داشت و تا پایان دغدغه ویروس کرونا در کنار مردم خواهیم بود.