نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: دانش آموزان نقش ویژه ای در پیروزی های انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس داشتند و باید این نقش آفرینی به نسل های آتی شناسانده شود.

به گزارش نوای آبیدر، حجت الاسلام پور ذهبی پیش از ظهر امروز در ویژه برنامه روز بسیج دانش آموزی در یادمان شهدای گمنام سنندج اظهار کرد: دانش آموزان متعهد، متدین و انقلابی حماسه آفرینی هایی را در دوران دفاع مقدس خلق می کردند و در همان مدرسه و در جمع دوستان شان تشیع جنازه می شدند.

 

 

 

وی افزود: شهید فهمیده یکی از آن دانش آموزان فداکار است که با مجاهدت های فراوان نام خویش را در تاریخ جاودانه کرد.

 

 

 

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار کرد: از میان بیش از ۲۰۰ هزار نفر شهیدی که در جبهه ها و در بمباران ها داشتیم حدود ۱۰۰ هزار نفر را نوجوانان و جوانان زیر ۲۵ سال تشکیل می دهند که اکثریت آن ها را دانش آموزان تشکیل می دهند.

 

 

 

حجت الاسلام پورذهبی افزود: طراوت و جوانی شاخصه اصلی دفاع مقدس بود و بسیاری از فرماندهان ما را جوانان تشکیل می دادند.

 

 

 

وی خاطرنشان کرد: جهاد یک عرصه با نشاط و با طراوت است و بار اصلی جنگ تحمیلی به دوش دانش آموزان بود و بسیاری از افراد در ۱۶ یا ۱۷ سالگی فرمانده گردان بودند.

 

 

 

نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: شهدای دانش آموزی را اگر می خواهیم تجلیل کنیم باید به نشاط معنوی این عزیزان توجه ویژه شود.

 

 

 

وی افزود: در این مسیر نیز باید ذهنیت های مجاهدانه در بین دانش آموزان زنده نگه داشته شود و رشادت ها و مجاهدت های دانش آموزان شهید برای دانش آموزان این دوره بازگو شود.