مدیرکل پدافند غیرعامل کردستان گفت: انبارهای نفت واقع در بلوار پاسداران سنندج باید به خارج از شهر انتقال داده شود.

به گزارش نوای آبیدر، احمد محمدرضایی روز چهارشنبه در ستاد پدافند غیرعامل استان کردستان در سنندج ، اظهار کرد: یکی از بخش‌های مهم در پدافند غیرعامل، حوزه سایبری است در این زمینه هشدارهای امنیتی به دستگاه‌های استان داده شده تا دشمن نتواند در این فضا نفوذ کند.

وی تصریح کرد: عدم تخصیص بودجه لازم برای استانداردسازی دستگاه‌ها در حوزه سایبری از چالش‌های این حوزه است که امیدواریم اقدامات لازم در این راستا صورت بگیرد.

مدیرکل پدافند غیرعامل کردستان افزود: آموزش کافی دستگاه‌های مختلف در حوزه سایبری و امنیت شبکه نیازی ضروری بوده و  آسیب‌پذیری در این بخش را در استان کاهش خواهد داد.

به گفته این مقام مسئول، ایجاد سامانه پیامکی به کارشناسان فناوری دستگاه‌های اجرایی و ارتباط خوب پلیس فتا از اقدامات و حرکت‌های خوب انجام گرفته در این حوزه است.

وی خواستار انتقال انبارهای نفت واقع در بلوار پاسداران سنندج به خارج از شهر شد و افزود: ورود فاضلاب به منابع آب شرب، نبود آزمایشگاه سطح دو در استان، مهاجرت پرندگان از نقاط مختلف به استان، واژگونی تانکرهای حامل سوخت، نبود جایگاه پسماند ویژه و غیره از  مشکلات و چالش‌های جدی در این حوزه در استان است.

مدیرکل پدافند غیرعامل کردستان افزود: باید با نگاه ویژه به موضوع  واژگونی تانکرهای حامل سوخت که آسیب جدی وارد کرده‌اند پرداخته و راهکارهای اساسی برای آن اندیشیده شود.