معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان کردستان در امور شوراهای حل اختلاف از صلح و سازش در پرونده قتل پس از شش سال با تلاش اعضای شعبه صلحی شورای حل اختلاف زندان سنندج خبر داد.

به گزارش نوای آبیدر، بهادر اسدی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سال ۱۳۹۴ بر اثر نزاع در شهرستان سنندج یک مورد قتل اتفاق افتاد که پس از دستگیری قاتل و طی مراحل دادرسی نهایتا رأی به قصاص قاتل صادر شد.
وی افزود: با دستور دادستان پرونده به شعبه ويژه زندان شوراهای حل اختلاف شهرستان سنندج برای صلح و سازش ارجاع شد و اعضای شعبه صلحی زندان شوراهای حل اختلاف شهرستان سنندج موفق شدند این پرونده قتل را پس از شش سال با گذشت اولیای دم مختومه کنند.
اسدی خاطرنشان کرد: شورا‌های حل اختلاف یک فرصت کم نظیر برای ترویج و توسعه فرهنگ صلح و سازش و حل و فصل اختلافات مردم است که باید از ظرفیت این نهاد مردمی نهایت استفاده و بهره وری به عمل آید.
معاون توسعه حل اختلاف استان کردستان با بیان این مطلب که دین اسلام برای صلح و آشتی میان مردم اهمیت فراوانی قائل شده است، خاطرنشان کرد: در پرونده های قتل عمد که به صلح و سازش می انجامد اقدام خداپسندانه و کریمانه خانواده متوفی برای گذشت و اعلام رضایت، نشان از ایمان و صبر والای آنها دارد و تلاشی نیز که برای تحقق این مهم مصروف می گردد تقویت فرهنگ عفو و گذشت و حفظ روحیه اخوت و برادری را در جامعه به دنبال خواهد داشت.
اسدی اظهار داشت: خانواده مقتول با اقدام انسان دوستانه علاوه بر عفو قاتل، زمینه ترویج فرهنگ گذشت و ایثار را در جامعه فراهم می‌کنند.
وی افزود: با كمك خداوند متعال در سال جاری اين چهارمین پرونده قتلی است که با تلاش مخلصانه و دلسوزانه اعضای شوراهای حل اختلاف با صلح و سازش ختم به خیر می شود.
اسدی اظهار کرد: به فضل الهی این امر خیر فتح بابی باشد که در سال جاری با تلاش اعضای زحمتکش و دلسوز شوراهای حل اختلاف مجددا شاهد این قبیل موارد باشیم.