امام جمعه موقت سنندج گفت: شجاعت و اخلاق مداری شهید حاج قاسم سلیمانی مثال زدنی بود و برای پیشبرد امور باید از شخصیت این شهید والامقام الگو بگیریم.

 

به گزارش نوای آبیدر، ماموستا سید احسن حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج اظهار کرد: به ایام شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی نزدیک می شویم و در این ایام باید ایثار، فداکاری و خدمات این خادم بزرگ مردم یادآوری شود.

وی افزود: این شهید والامقام الگوی شجاعت و اخلاق مداری بوده و باید برای پیشبرد امور جامعه از شیوه مدیریت وی الگوگیری کنیم.

امام جمعه موقت سنندج در ادامه خطبه‌های نماز جمعه این هفته با تبریک هفته سواد آموزی اظهار کرد: اسلام دین علم آموزی و آگاهی بخشی است و در آموزه های مترقی اسلامی تأکید ویژه ای بر سوادآموزی شده است.

ماموستا حسینی افزود: قدردان همه افرادی هستیم که در راستای سوادآموزی در جامعه همت می گمارند.

امام جمعه موقت سنندج در بخشی دیگر از سخنان خود از نمازگزاران سنندجی خواست که عمل به آموزه های قرآنی را اولویت زندگی خویش قرار دهند و در این راستا از تجمل گرایی، دنیا پرستی و حسادت پرهیز کنند.

ماموستا حسینی از امر به معروف و نهی از منکر به عنوان شاخصه جامعه اسلامی یاد کرد و گفت: اگر این دستور الهی در جامعه نمود عملی داشته باشد بسیاری از آسیب ها وجود نخواهد داشت.