مدیرکل دامپزشکی کردستان از شناسایی ۶ مرکز عرصه فرآورده های خام دامی فاسد در شهرستان سنندج و تشکیل پرونده تخلفاتی برای آنان خبرداد.

به گزارش نوای آبیدر، مجتبی ورمقانی روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کردستان یکی از مناطق دام خیز و دامپرور کشور محسوب شده و از  جمعیت دامی حدود ۲ میلیون و ۲۱۰ هزار راس دام سبک و ۲۰۰ هزار رأس دام سنگین آن سالانه حدود ۲۴ هزار تُن گوشت قرمز و ۱۸۱ هزار تن شیر در استان تولید می شود.

وی افزود: هم اکنون در استان ۷۶۸ واحد پروش طیور شامل مرغداری گوشتی، تخم گذار و جوجه ریزی، پرورش بوقلمون و شترمرغ با ظرفیت سالانه ۱۷ میلیون و ۵۰۴ هزار و ۵۴۹ قطعه فعال هستند

مدیرکل دامپزشکی استان کردستان اعلام کرد: در بازدید کارشناسان دامپزشکی از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی سنندج،  ۶ مرکز عرضه متخلف شناسایی شد که اقدام به عرضه فرآورده های خام دامی مانند گوشت قرمز و گوشت مرغ غیر قابل مصرف و فاسد می‌کردند.

ورمقانی اظهار داشت: برای متخلفان پرونده قضایی تشکیل شد و پس از بررسی تخلفات صورت گرفته توسط قضات، مراکز یاد شده در مجموع به پرداخت ۳۶۴ میلیون و ۳۶۳ هزار ریال جریمه نقدی در حق صندوق دولت محکوم شدند.

مدیرکل دامپزشکی کردستان در ادامه سخنان خود اعلام کرد: اکیپ های بازرسی بهداشت عمومی دامپزشکی کردستان در بازدید از یک فروشگاه زنجیره ای در سنندج، سه هزار و ۴۵ عدد تخم مرغ تاریخ مصرف گذشته کشف و ضبط شد.

ورمقانی همچنین از کشف و ضبط مقادیری مرغ و گوشت فاسد از یخچال نگهداری بستنی از یکی از فروشگاه های زنجیره ای خبرداد وگفت: این فرآورده‌های تاریخ مصرف گذشته و فاسد به صورت مخفیانه جاسازی شده بود که با هوشیاری بازرسان کشف و ضبط شد.