نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: سپاه پاسداران نماد افتخار ایرانیان و پیشگام در دفاع از ارزش های انقلابی است.

به گزارش خبرنگار نوای آبیدر، همزمان با ولادت با سعادت امام حسین (ع) و روز پاسدار، مسئولین و مقامات استانی روز شنبه با حضور در دفتر فرماندهی سپاه بیت المقدس کردستان با سردار سید صادق حسینی و جمعی از فرماندهان این نهاد دیدار و از زحمات شبانه روزی پاسداران قدردانی کردند.

در این دیدار حجت الاسلام عبدالرضا پورذهبی نماینده ولی فقیه دراستان کردستان با تبریک اعیاد شعبانیه و روز پاسدار، اظهار داشت: سپاه پاسداران پشتوانه ی محکم و استوار با نیروهای متعهد و ولایت مدار در صیانت از انقلاب اسلامی و ارزش های الهی است که نظام مقدس جمهوری اسلامی را از هر نوع نفوذ و تهدیدی محافظت می کند.

وی با تأکید بر اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فراتر از یک نهاد انقلابی در طول سال‌های بعد از انقلاب عمل کرده است، اظهار داشت: یکی از تفاوت‌های سپاه با سایر نهادهای انقلابی این است که سپاه در دل چالش‌ها و بحران‌های انقلاب شکل گرفت و در هر مقطع توانست انقلاب را یک‌قدم به جلو ببرد.

در ادامه این جلسه اسماعیل زارعی کوشا استاندار کردستان با تبریک روز پاسدار و اعیاد شعبانیه به نقش سپاه در بازدارندگی دفاعی کشور پرداخت و گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تکیه ‌بر توان داخلی توانست به موفقیت‌های بزرگی در عرصه نظامی برسد که سبب بازدارندگی دفاعی برای کشور شود.

وی افزود: دشمن هیچ گاه به دنبال عزت و استقلال ما نبوده و نیست و امروز به این نتیجه رسیده است که اقتدار جمهوری اسلامی ایران وابسته به داشتن سپاه مقتدر است.

استاندار کردستان با اشاره به اینکه سپاه پاسداران در پیشرفت‌های دفاعی، فرهنگی، خدمت، عمران و آبادانی پیشگام است.

زارعی کوشا بیان داشت: بدون شک آزادگی، سربلندی و امنیت امروز ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف مرهون تلاش‌های خستگی‌ناپذیر نیروهای مؤمن و انقلابی به ‌ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

سردار سید صادق حسینی فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان نیز در این دیدار با تبریک اعیاد شعبانیه، اظهار داشت: سپاه افتخارش این است که در خدمت رهبری، مردم و نظام است و ما به عنوان یک سرباز در حال خدمت به مردم و این انقلاب هستیم.

سردار حسینی بیان داشت: بر خود لازم میدانیم از تمامی مسئولین و اعضای شورای تأمین که همراهی تنگاتنگی با سپاه بخصوص در بخش امنیت داشته اند، قدردانی کنیم.

وی افزود: به فضل الهی این روزها امنیت پایدار در استان برقرار است و همین امر باعث شده که فتنه های اخیر به لطف خدا و درایت رهبری و کوشش همه دستگاه های امنیتی، نظامی و هوشیاری مردم با کمترین موضوع شکست خورد و سپاه افتخار دارد که در این راه انجام وظیفه کرده است.

فرمانده قرارگاه استانی شهید شهرامفر در ادامه بیان داشت: سپاه در بخش محرومیت زدایی، سیاسی، فرهنگی و نظامی به افتخارات زیادی نائل گشته است.

سردار حسینی تأکید کرد: امروز سپاه، ارتش و نیروی انتظامی این ویژگی را دارند تا تمام تهدیدات دشمن را در فراسوی مرزها شناسایی کنند و آمادگی حضور همه جانبه را دارند.

وی با تشریح دستاوردهای به نمایش درآمده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با موضوعات جنگ الکترونیک، پدافند هوایی، پهپاد ها و موشک های کروز گفت: پیشرفت های رخ داده در عرصه دفاعی بسیار شکوهمند، اقتدارآمیز، بازدارنده و منطبق بر دو واقعیت پیشرفت های فناوری در سطح جهانی است.