مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان کردستان گفت: در راستای دغدغه شهروندان سنندجی و با توجه به رسالت این شرکت در خصوص ایجاد تصفیه خانه فاضلاب در نقاط پرجمعیت، طرح ایجاد دو تصفیه خانه در سراب قامیش و قلیان در دست اجراست.

به گزارش نوای آبیدر، محمدحسین محمدی اظهار داشت: تصفیه‌خانه فاضلاب روستای قُلیان سنندج هم اکنون ۷۰ درصد پیشرفت دارد و تاکنون ۲۲ میلیارد ریال برای این طرح هزینه شده و باید ۲۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال دیگر باید هزینه شود.

وی افزود: تصفیه‌خانه فاضلاب روستای سراب قامیش نیز ۳۵ درصد پیشرفت دارد و برای ساخت آن ۳۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان اظهار کرد: تصفیه‌خانه فاضلاب شهر کامیاران نیز آماده افتتاح است و برای ساخت آن ۴۳۷ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است.

محمدی با بیان اینکه ظرفیت سالانه تصفیه فاضلاب در مدار شهری استان از ۱۴۴ هزار مترمکعب در سال ۹۲ به ۲۱۸ هزار مترمکعب در سال جاری افزایش یافته است، افزود: میزان بهره‌مندی جمعیت تحت پوشش فاضلاب شهری استان طی هفت سال اخیر از ۹۱.۲۶ درصد به ۹۵.۸ درصد رسیده است.

وی اعلام کرد: کردستان یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت دارد و در حال حاضر ۳۸۳ هزار و ۱۳۷ مشترک در استان از خدمات شرکت آب و فاضلاب بهره‌مند هستند.

انتهای پیام/