در اولین روز از هفته بسیج «زنگ بسیج» در مدارس استان کردستان و به صورت نمادین در مدرسه دکتر علی اصغر فانی سنندج با حضور جمعی از مسئولین و دانش آموزان بسیجی نواخته شد.

سردار سید صادق حسینی فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان صبح امروز در مراسم نواختن زنگ بسیج که در مدرسه دکتر عالی اصغر فانی سنندج برگزار شد، اظهار داشت: بسیج یک تفکر، مکتب و اندیشه برگرفته از آرمان های امام راحل(ره) است.

 

وی با بیان اینکه بسیج در همه صحنه های انقلاب حضور فعال داشته است، افزود: زمانی جبهه های جنگ در دفاع مقدس مملوء بود از دانش آموزانی که دغدغه حفظ تمامیت ارضی و دفاع از آب و خاک داشتند.

 

فرمانده  سپاه بیت المقدس استان کردستان عنوان کرد: دانش آموزان دو وظیفه اصلی در جهاد علمی و جهاد تبیین دارند و باید ضمن دستیابی به قله های علم و پیشرفت از معنویت و تفکرات اعتقادی نظام اسلامی نیز دفاع کنند.

 

 

سردار حسینی تأکید کرد: اگر جهاد تبیین اعتقادی، اجتماعی، سیاسی و… در کلاس های درس ما جاری و ساری باشد آسیب های اجتماعی در جامعه و خانواده کاهش می یابد.

 

وی با اشاره به اینکه دشمن می خواهد دانش آموزان ما از علم آموزی و معرفت فاصله بگیرند و پوسته ای از یک انسان تهی را در جامعه داشته باشد، افزود: جنگ امروز، جنگ عقیده است و دشمن روی این موضوع تمرکز کرده است.

 

وی با اشاره به ماجرای شهادت شهیده فاطمه اسدی از این اتفاق به عنوان نمونه بارز دفاع از عقیده نام برد که این شهیده با تمام سختی ها در مقابل ضدانقلاب ایستاد و امروز شهادت او به یک جریان فرهنگی و اعتقادی در جامعه تبدیل شده است.

 

سردار حسینی تأکید کرد: دانش آموزان باید با اعتقاد راسخ در تمامی عرصه ها حضور داشته باشند  تا مایه افتخار جامعه و خانواده های خود شوند.

 

 

رشید قربانی مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان عنوان کرد: انقلاب اسلامی توسط یک گروه خاص به پیروزی نرسید و همه مردم در آن سهیم بودند.

 

وی با بیان اینکه حضرت امام خمینی(ره) برای حفظ دستاوردهای مردم و انقلاب با دید بلند نظرانه و اندیشه ای الهی فرمان تاریخی تشکیل بسیج را در ۵ آذر سال ۱۳۵۸ صادر کرد، افزود: بسیج یک نهاد اداری نیست بلکه یک تفکر است و همه می توانند در زیر چتر آن قرار گیرند بدون اینکه به قشر و حزب خاصی وابستگی داشته باشند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان ابراز داشت: بسیج در طول عمر با برکت انقلاب اسلامی متناسب با شرایط و وضعیت های به وجود آمده در کشور اعم از جنگ تحمیلی، سازندگی، سیل، زلزله، مقابله با کرونا و … در عرصه حاضر بوده و به ایفای نقش موثر پرداخته است.

 

وی با اشاره به مدال طلای آموزش و پرورش استان کردستان در المپیاد نانو، عنوان کرد: دانش آموزان باید در تمام در عرصه های مختلف علمی، سایبری، اخلاقی و معنوی پیشتاز باشند.

 

در ادامه از چند دانش آموز نمونه بسیجی مدارس شهرستان سنندج تجلیل شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام