معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: زبان کردی زیر چتر ایرانیت تقویت شود چرا که دومین زبان نشر در کشورمان است و نشریات محلی در کردستان سهم بسزایی در این عرصه دارند.

به گزارش نوای آبیدر ، مهدی رمضانی یکشنبه شب در مراسم معارفه مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان اظهار کرد: هنرمندی کردستانی ها در برهه های مختلف تاریخی مشهود است و این ظرفیت موجب می شود که مردم دیگر نقاط کشور را به این استان بکشاند.
وی افزود: فرهنگ همچون هوای تمبری است که تنفس می کنیم.و اگر این هوا آلوده باشد انسان با مشکل مواجه می شود.
رمضانی اظهار کرد: ضرورت سرمایه گذاری در حوزه فرهنگی خیلی جدی است و هر چقدر هزینه کنیم یک نوع سرمایه گذاری است و موجب تقویت سایر حوزه ها می شود.
وی افزود: اگر فرهنگ اسلامی را مدنظر داشته باشیم جامعه به سوی تعالی می رود لذا انتظار داریم که کارهای خوبی که در ادوار گذشته صورت گرفته در این دوره ادامه یابد.
رمضانی تصریح کرد: تهاجم فرهنگی موجب شده که سبک زندگی ایرانی اسلامی دست خوش تغییراتی شود و می طلبد که در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به این مهم توجه شود.
وی افزود: منویات رهبر معظم انقلاب در حوزه فرهنگی زمین مانده است و باید در این راستا اقدامات جدی و عملی صورت گیرد.
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان خاطرنشان کرد: زبان کردی زیر چتر ایرانیت تقویت شود چرا که زبان کردی دومین زبان نشر در کشورمان است و نشریات محلی در کردستان سهم بسزایی در این عرصه دارند.
رمضانی افزود: انتخاب سنندج به عنوان پایتخت های نوروز جهان، کتاب ایران و شهر خلاق موسیقی جهانی از جمله افتخاراتی است که برای تداوم آن ها تلاش کنیم.
وی اظهار داشت: باید این ظرفیت ها را قدر بدانیم و از این ظرفیت ها استفاده کنیم.
رمضانی افزود: در دولت سیزدهم توجه ویژه ای به کردستان شده و در سفر ریاست جمهوری نمود عینی آن را خواهیم دید.
وی خاطرنشان کرد: هنر زبان گویای بیان مطالب است و اگر از این ظرفیت برای معرفی ویژگی های فرهنگ و ظرفیت های اجتماعی استفاده کنیم می توانیم دستاوردهای بسیاری کسب کنیم.