همزمان با دهه مبارک فجر، اهالی روستاهای شهرستان سنندج به میزبانی روستای «نران» این ایام را گرامی داشتند.

به گزارش نوای آبیدر، در دومین روز از ایام مبارک دهه فجر انقلاب اسلامی، ویژه برنامه جشن انقلاب به میزبانی روستای«نران» قدمگاه سردار شهید توفیقی برگزار شد.

اهالی ولایت مدار این روستا همراه با دیگر مردم روستاهای منطقه با آذین بندی کوچه ها و اماکن عمومی یاد این ایام مبارک را گرامی داشته و با تدارک ویژه خویش در چهل و دومین سال پیروزی انقلاب بار دیگر با ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی تجدید بیعت کردند.

ماموستا لقمان بهرامی امام جمعه نران در این مراسم با تبریک ایام دهه فجر انقلاب اسلامی به مردم ایران اظهار کرد: امام خمینی (ره) اسلام ناب محمدی را در ایران زنده کرد و ما را از ظلم و ستم طاغوتیان نجات داد.

وی افزود: افتخار می کنیم که زیر لوای جمهوری اسلامی ایران به جایی رسیده ایم که سکان داری خاورمیانه در اختیار ماست و در بسیاری حوزه ها خودکفا هستیم.

ماموستا بهرامی تصریح کرد: دشمنان با ایجاد مشکلات معیشتی و تحریم ها هم نتوانسته اند در مسیر انقلابی و عزتمند ملت ایران خدشه ای وارد کنند.

وی تأکید کرد: باید زمینه آشنایی هرچه بیشتر جوانان و نوجوانان با ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی فراهم شود و دستاوردهای انقلاب اسلامی در چنین ایامی بازگو شود.

سرهنگ حسن عسکری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج نیز در این مراسم اظهار کرد: در دوران قبل از انقلاب مردم ایران در کشوری زندگی می کردند که کاملا وابسته به اجانب و دشمنان اسلام و قرآن بود و ایرانیان در کشورشان شهروند درجه دوم محسوب می شدند.

وی افزود: آمریکایی ها مدیریت تمام مراکز حساس و کلیدی کشورمان را در اختیار گرفته بودند و هر جرم و جنایتی که می خواستند انجام می دادند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) با تکیه بر قرآن و مکتب رسول الله (ص) به جنگ با طاغوتیان رفتند و مردم نیز همراه ایشان شدند و در نهایت طاغوت را ساقط کردند.

سرهنگ عسکری افزود: انقلاب اسلامی در ۴۲ سال از عمر با برکت خود دستاوردهای بزرگی برای ملت ایران داشته است و امروز در تولید علم، قدرت نظامی، موشکی و فضایی حرف های زیادی برای گفتن داریم.

وی خاطرنشان کرد: از روز اول پیروزی انقلاب تاکنون شاهد تحریم های بسیاری علیه ملت ایران هستیم و بسیاری از مشکلات معیشتی و اقتصادی جامعه ثمره این تحریم های ظالمانه و بخشی هم مربوط به افرادی است که هنوز چشم امید به آمریکا دارند.

عسکری افزود: ۲۳۰ هزار شهید والامقام جان خود را فدا کرده اند تا ما با عزت زندگی کنیم لذا ما باید با بصیرت و هوشیاری همه جانبه از آرمان های والای شهدا حفاظت کنیم.

وی تأکید کرد: باید روحیه خودباوری و عزت طلبی را در بین نسل آینده ساز جامعه زنده نگه داریم و دستاوردهای بزرگ نظام اسلامی را برای آنان تشریح کنیم.

عسکری در پایان سخنان خود اظهار کرد: چند ماه آینده انتخابات سرنوشت سازی پیش رو داریم که انتظار می رود همه ایرانیان با بصیرت انقلابی فردی که معتقد به مردم است را انتخاب کنند چرا که مسئولان با مردم ارزش پیدا می کنند.