همزمان با روز بسیج دانش آموزی ویژه برنامه ای در یادمان شهدای گمنام سنندج برگزار شد.

به گزارش نوای آبیدر، مراسم گرامیداشت روز بسیج دانش آموزی پیش از ظهر امروز با حضور نماینده ولی فقیه در استان کردستان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در یادمان شهدای گمنام سنندج برگزار شد.

 

 

 

سرهنگ حسن عسکری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج در این مراسم اظهار کرد: قشر دانش آموز نقش پر رنگی را در انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس بر عهده داشتند.

 

 

 

وی افزود: در دوران هشت سال دفاع مقدس دانش آموزان بیش از ۵۵۰ هزار نفر روز نقش آفرینی داشتند و ۳۶ هزار شهید گلگون کفن را تقدیم کردند.

 

 

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج خاطرنشان کرد: هفته بسیج دانش آموزی فرصتی مغتنم برای پاسداشت یاد و خاطره شهدای دانش آموز بوده و امید است همه ما ادامه دهنده راه شهدا باشیم.

 

 

 

عسکری عنوان کرد: شهرستان سنندج ۲۱۹ دانش آموز شهید را تقدیم انقلاب کرده است و پاسداشت این عزیزان وظیفه ای همگانی است.

 

 

 

رشید قربانی مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان نیز در این مراسم با اشاره به سیره شهید فهمیده و دانش آموزان شهید استان اظهار کرد: انقلابی بودن یعنی نسبت به همه امور فردی و اجتماعی احساس مسئولیت نماییم.

 

 

 

وی افزود: استان کردستان ۴۱۵ شهید دانش آموز را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است و بر خود واجب می دانیم یاد و خاطره این عزیزان را زنده نگه داریم.

 

 

 

قربانی خاطرنشان کرد: تقویت روحیه استکبارستیزی و دشمن شناسی در بین دانش آموزان از جمله اموری است که باید همیشه مدنظر داشته باشیم.

 

 

 

وی افزود: دشمنان هدفی جز تسلیم و نابودی ما را ندارند و در این مسیر نسل جوان و آینده ساز را مورد هجمه جدی قرار داده اند.

 

 

 

قربانی تاکید کرد: کار فرهنگی نیازمند استمرار است و برگزاری برنامه های مناسبتی ویژه پاسداشت شهدا از جمله این فعالیت هاست.

 

 

 

در ادامه این مراسم از تعدادی از خانواده های معزز شهدای دانش آموز تجلیل به عمل آمد.