مجمع انتخابات هیأت جودو کردستان با حضور رئیس فدراسیون و مسئولان استانی برگزار شد و جلال کرمی به عنوان رئیس هیأت جدید استان انتخاب شد.

به گزارش نوای آبیدر، آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو جمهوری اسلامی ایران در این مجمع اظهار کرد: روزهای خوبی را برای جامعه جودو در کردستان پیش بینی می کنیم.
وی افزود: شرایط سیاسی که از لحاظ تعلیق بر جودو می گذرد در کنار شرایط کرونایی موجب مشکلاتی برای ورزشکاران و فعالان این رشته شده است.
میراسماعیلی خاطرنشان کرد: در این برهه زمانی به دنبال توسعه زیرساخت ها و رفع تمرکز گرایی بوده ایم و فاصله استان ها با مرکز را کم کرده ایم.
وی اعلام کرد: طی این دو سال ۱۲ خانه جودو راه اندازی شده است در استان های مختلف کشور و این نوید بخش آینده ای روشن برای رشته ورزشی جودو در کشور است.
میراسماعیلی در ادامه سخنان خود از راه اندازی خامه جودو ساحلی در کردستان خبر داد و گفت: این استان ظرفیت های بسیاری در حوزه ورزش دارد و باید همه شهرستان ها در این استان از امکانات و خدمات ورزشی بهره مند شوند و این مهم به مناطق روستایی تعمیم داده شود.
حامد جولایی مدیر کل ورزش و جوانان استان کردستان نیز در این مجمع به ظرفیت های رشته جودو در استان اشاره کرد و گفت: برای راه اندازی خانه جودو ساحلی استان ۲۰۰ میلیون ریال کمک را در اختیار هیأت استان قرار می دهیم.
وی افزود: از تمام ظرفیت های استان برای توسعه این رشته ورزشی استفاده خواهیم کرد.
در پایان این مجمع نیز جلال کرمی با کسب ۱۶ رأی از ۱۷ رأی مأخوذه برای چهار سال آینده به عنوان رئیس هیأت جودو استان کردستان معرفی شد.