نماینده مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه مفاد بیانیه ۱۰ ماده ای رئیس جمهور در خصوص اهل سنت محقق نشد اما انتظار داریم از نیروهای انسانی توانمند کردستان در پست های ارشد مدیریتی استفاده شود.

محسن فتحی نماینده مردم شهرستانهای سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی، روز شنبه در جلسه ستاد مقاومتی استان کردستان که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و جمعی از مدیران اقتصادی کشور در سنندج اظهار کرد: امیدواریم در ماه های آخر دولت تدبیر و امید این سفر موجب خیر و برکت برای کردستانی ها باشد.

 

 

 

وی افزود: کردستان استانی با پتانسیل های بالاست که به دلیل بی توجهی به این پتانسیل ها شاهد محرومیت در استان هستیم.

 

 

 

فتحی خاطرنشان کرد: مسائل و مشکلات زیاد است و امیدواریم امروز شاهد اقداماتی برای کاهش این دغدغه ها و مشکلات باشیم.

 

 

 

وی افزود: مبحث تامین آب شرب سنندج از سد آزاد از جمله دغدغه های اصلی است که انتظار داریم این طرح در سریع ترین زمان ممکن برای این مهم اقدام شود.

 

 

 

فتحی در ادامه سخنان خود خواستار تخصیص اعتبار برای تصفیه خانه سنندج و دیواندره، طرح شبکه آبیاری ۱۲ هزار هکتار از اراضی مناطق جنوبی رودخانه قزل اوزن، تخصیص اعتبار برای تکمیل کریدور شمال- جنوب، راه آهن سنندج، تکمیل جاده سنندج به مریوان و افزایش اعتبار فرودگاه سقز و مسیر مریوان به سقز شد.

 

 

 

وی اظهار کرد: ظرفیت کردستان بیشتر در حوزه کشاورزی است و می توان از طریق صندوق توسعه ملی تسهیلاتی در اختیار جوانان کردستانی قرار گیرد.

 

 

 

نماینده مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در بحث صنعت انتظار داریم که از ماده ۱۸ صندوق توسعه ملی هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شود و برای تمام زمین شهرک های صنعتی هم انتظار داریم هزار میلیارد تومان اختصاص داده شود.

 

 

 

فتحی تصریح کرد: سال ۹۶ روحانی بیانیه ۱۰ ماده ای را برای حمایت از اقوام و مذاهب اسلامی مطرح کرد که بیشتر این موارد اجرایی نشده است اما انتظار داریم که از نیروهای کرد اهل سنت در پست های ارشد مدیریتی استفاده شود.

 

 

 

وی افزود: در این چند ماه مانده به اتمام دولت انتظار داریم سرمایه های انسانی کردستانی دیده شوند و حداقل یک معاون وزیر داشته باشیم.

 

 

 

انتهای پیام/