امام جمعه سنندج گفت: انقلاب اسلامی تحولی شگرف در حوزه فرهنگ و باورهای اعتقادی ملت ایران به وجود آورد که هیچگاه قابل انکار نخواهد بود.

به گزارش نوای آبیدر، ماموستا فایق رستمی پیش از ظهر امروز در نشست خبری دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور و طلاب و روحانیون اظهار کرد: در زمانی شاهد این بودیم که ظلم و بی بند و باری همه جای ایران را گرفته بود و مستشاران نامحرم و ناپاک کشور را ما را آلوده کرده بودند و سرمایه‌های ملت ایران را به تاراج می‌بردند.

وی افزود: خبری از امکانات زیرساختی همچون جاده مواصلاتی، برق، گاز، تلفن و آب شرب نبود و کسی هم پاسخگو نبود.

ماموستا رستمی اظهار کرد: فضای خفقان و سرکوب در جامعه حاکم بود و روشنفکران و نخبگان فرهنگی، دینی و علمی سرکوب می‌شدند.

امام جمعه سنندج افزود: مردم ستمدیده ایران اسلامی در برابر همه ظلم و سرکوب‌ها به پا خواست و انقلابی را به پیروزی رساندند که دستاوردهای بزرگی نه تنها برای ملت ایران بلکه برای همه مسلمانان و آزادی خواهان داشته است.

ماموستا رستمی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران در حوزه فرهنگی و اعتقادی انکارناپذیر بوده و در هیچ دورانی نمی‌توان از آن چشم پوشی کرد.

وی افزود: در دوران طاغوت شأن و منزلت طلاب و روحانیون حفظ نمی‌شد اما به برکت انقلاب اسلامی

علما و روحانیون احترام پیدا کرده‌اند و امروز هزاران نفر حافظ و قاری قرآن کریم داریم.

ماموستا رستمی اذعان کرد: شورای برنامه ریزی اهل سنت کشور و مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور خدمات شایان توجهی به طلاب و روحانیون انجام داده‌اند و امیدواریم این حمایت‌ها روز به روز تقویت شود.