همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس، دبستان خیرساز 9 کلاسه روستای «نەوەره» از توابع آموزش و پرورش ناحیه دو سنندج افتتاح و به بهره برداری رسید.

 

به گزارش نوای آبیدر، روز پنج شنبه با حضور مشاور معاون وزیر و ناظر وزارتی در پروژه مهر و بازگشایی مدارس، خانواده خیر مدرسه ساز مرحوم کاکه خانی، جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی و اهالی روستا، دبستان ۹ کلاسه خیرساز روستای «نەوەره» از توابع آموزش و پرورش ناحیه دو سنندج افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

محمدسعید کنعانی مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو سنندج در حاشیه افتتاح این آموزشگاه اظهار کرد: این مدرسه در زمینی به مساحت ۶۰۰ متر مربع با ۵۴۰ مترمربع زیربنای آموزشی و با اعتباری بالغ بر ۲۹ میلیارد ریال ساخته شده است.

وی افزود: بخشی از اعتبارات این پروژه ملی بوده و بخش دیگری از هزینه های این فضای آموزشی توسط خیر نیک اندیش سرکار خانم افسر کاکه خانی تقبل و پرداخت شده است.

کنعانی به بیان مشخصات فیزیکی این ساختمان آموزشی پرداخت و گفت: این آموزشگاه دارای ۱۲ اتاق و ۹ کلاس درس، سرویس بهداشتی در ۲۰ متر مربع زیر بنا، نمازخانه، آزمایشگاه، کارگاه، سالن جلسات و دیگر امکانات آموزشی است.

وی خاطرنشان کرد: برای خرید تجهیزات این مدرسه نیز تاکنون سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده است و

امسال ۶۷ دانش آموز دوره ابتدایی در این فضای آموزشی مشغول به تحصیل خواهند بود.

در پایان این مراسم از تلاش و زحمات خیر نیک اندیش سرکار خانم کاکه خانی با اهدای لوح سپاس از طرف مدیرکل آموزش و پرورش کردستان تجلیل به عمل آمد و دانش آموزان کلاس اولی روستای «نەوەرە» سال تحصیلی خود را آغاز کردند.