نماینده ولی‌فقیه در کردستان گفت: ارتقای سطح علمی علما، تقویت حوزه‌های شیعه و اهل‌سنت و رسیدگی به مشکلات معیشتی مردم از اولویت‌های مهم ما در کردستان است.

به گزارش نوای آبیدر، حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالرضا پورذهبی  در جمع اصحاب رسانه در سنندج به تشریح عملکرد یک‌ساله حضور خود در استان کردستان پرداخت و اظهار کرد: حقیر از سیزدهم شهریورماه سال گذشته با حکم رهبر معظم انقلاب در کردستان مشغول به خدمت شده‌ام.

وی افزود: در حکم رهبر معظم انقلاب به بنده چهار توصیه «تکریم علمای دین، توجه به نخبگان، توجه به جوانان و ارتباط مستمر با مردم و همه اقشار اعم از شیعه و سنی» آمده که همه این اوامر سرلوحه عملکرد حقیر در یک‌سال گذشته در استان کردستان بوده است.

پورذهبی با ابراز خرسندی از اینکه ارتباط بسیار خوب و صمیمی با جوانان استان برقرار شده است، اظهار کرد: امیدوارم در آینده بتوانیم با تعامل و همفکری گروه‌های مختلف، ضمن به‌کارگیری و اجرای چهار توصیه رهبر معظم انقلاب؛ درباره مسائل دیگر همچون اقتصادی، ارتقای سطح علمی علمای بزرگوار، تقویت حوزه‌های شیعه و اهل‌سنت، رسیدگی به مشکلات معیشتی مردم، بیکاری جوانان و محرومیت‌زدایی در برخی از نواحی منفصل شهری، روستاها و شهرهای کردستان که از مهم‌ترین دغدغه‌هایم بوده، گام برداشته و به اهداف تعیین‌شده برسیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با بیان اینکه در طول یک سال گذشته سعی بنده این بوده که به صورت متمرکز به این چهار توصیه رهبری عمل کنم، تصریح کرد: «تکریم علما» در بخش‌های شیعه‌نشین و اهل‌سنت همواره مدنظر و سعی شده ارتباطم با مردم بسیار ساده و قابل دسترس باشم.

وی با اشاره به سرکشی و حضور در خانه‌های علما و نخبگان استان کردستان، گفت: در طول این مدت جلسات و نشست‌های هم‌اندیشی مختلفی با نخبگان علمی، سیاسی، فرهنگی و هنری در راستای توسعه و حل مشکلات کردستان برگزار شده است.