امام جمعه سنندج گفت: انتظار داریم که دولت سیزدهم به وعده های خود برای کنترل قیمت ها در بازار عمل کند و جلوی گرانی سرسام آور کالاهای اساسی را بگیرد.

ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با تبریک حلول ماه مبارک رمضان به همه مسلمانان جهان اظهار داشت: رمضان ماه احسان و نیکوکاری است و امیدواریم که کمک به نیازمندان و مستضعفین جامعه در این ماه مبارک تقویت شود.

وی افزود: احسان و نیکوکاری زمینه ساز رفع ناعدالتی ها بوده و موجب کاهش آسیب های اجتماعی و فرهنگی می شود.

امام جمعه سنندج از نمازگزاران سنندجی خواست که در این ماه مبارک برای کمک به ایتام و نیازمندان تلاش بیشتری کنند.

ماموستا رستمی در بخشی دیگر از سخنان خود از گرانی غیر منطقی قیمت گوجه فرنگی و اقلام خوراکی انتقاد کرد و گفت: انتظار داریم دولت سیزدهم به وعده های انتخاباتی خویش برای کاهش قیمت ها و کنترل قیمت اقلام اساسی در بازار عمل کند.

وی افزود: متأسفانه به دلیل گرانی سرسام آور کالاهای اساسی و اقلام خانگی شاهد موج ناامیدی در جامعه هستیم و بسیاری از خانواده ها قدرت خرید کالاها را ندارند.

امام جمعه سنندج تصریح کرد: این وضعیت نابسامان در بازار قابل قبول نبوده و انتظار می رود که دولتمردان برای کنترل بازار اقدامی اساسی داشته باشند.

ماموستا رستمی در بخشی دیگر از خطبه های این هفته با محکوم کردن حمله تروریستی به روحانیون در حرم رضوی اظهار داشت: بارگاه بزرگان دینی برای همه مسلمانان دارای حرمت و احترام بوده و تروریست هایی که در حرم رضوی دست به کشتار مسلمانان می کنند از دایره اسلام خارج بوده و مزدور دشمنان اسلام هستند.

وی افزود: دشمنان اسلام بدانند که با این اقدامات ضد انسانی نمی توانند در بین صفوف به هم پیوسته مردم ایران خدشه ای ایجاد کنند و این اقدام آن ها و اقدامات اینچنینی در بین هیچ قوم و ملتی جایگاهی ندارد و محکوم است.