امام جمعه اهل تشیع اربیل عراق گفت: جمهوری اسلامی زنده کننده مبحث وحدت اسلامی در عصر جدید بوده و تبدیل به الگویی برای همه مسلمانان منطقه شده است.

به گزارش نوای آبیدر ،حجت‌الاسلام والمسلمین سید سعدالاعرجی روز چهارشنبه در اجلاس منطقه ای وحدت اسلامی در سنندج اظهار کرد: وحدت اسلامی از جمله مهمترین مسائل جهان اسلام است.

وی افزود: منهج و محور عملی برای پیشبرد امور فعالیت ها در جامعه اسلامی است.

این روحانی برجسته عراقی تصریح کرد: جمهوری اسلامی زنده کننده مبحث وحدت اسلامی در عصر جدید است.

حجت الاسلام والمسلمین الاعرجی اظهار کرد: امام خمینی (ره) با رهبری اسلامی و مردمی توانستند زمینه ساز وحدت و همدلی بین اقوام و مذاهب اسلامی در ایران شوند و این مهم در دوران رهبری آیت الله خامنه ای(مدظله العالی) نیز ادامه دارد و این جایگاه ویژه جمهوری اسلامی الگویی برای همه مسلمانان منطقه شده است.

وی افزود: استکبار جهانی به دنبال تضعیف امت اسلامی و خردکردن سرزمین های اسلامی به کشورهای کوچک و ضعیف است تا بر منابع آن ها تسلط یابد.

امام جمعه اهل تشیع اربیل عراق خاطرنشان کرد: استکبار جهانی با ایجاد نزاع و درگیری به دنبال تضعیف صفوف مسلمین است.

وی افزود: امروز جهان اسلام بیش از هر زمانی نیازمند وحدت است و خدا را شکر می کنیم که جمهوری اسلامی در همسایگی ما پرچمدار وحدت اسلامی است.

این روحانی عراقی تصریح کرد: احساس مسئولیت همگانی مسلمانان اعم از شیعه و سنی می تواند همه نقشه های دشمنان را خنثی کند و قدردان برگزاری اینچنین اجلاس هایی هستیم چرا که تقویت کننده اتحاد و انسجام مسلمین است.