رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری سنندج گفت: روزانه بیش از 380 تن زباله از سطح شهر جمع آوری و به محل دفن پسماندهای شهری انتقال داده می‌شود.

سیروان غفوری در گفت‌وگو با خبرنگار نوای آبیدر، اظهار کرد: روزانه بیش از ۳۸۰ تن زباله از سطح شهر جمع آوری و به محل دفن پسماندهای شهری انتقال داده می‌شود.

وی بیان کرد: در راستای ساماندهی و استانداردسازی محل دفن پسماند سطح شهر به دلیل نزدیکی به سکونتگاه‌های شهری و روستایی و جلوگیری از مشکلات حاصل از گازهای سمی تولید شده و تهدیدهای زیست محیطی و بهداشت عمومی خاکریزی محل دفن پسماندهای شهری  بصورت مستمر اجرا می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری سنندج افزود: طی سال گذشته با توجه به تمهیدات فراهم شده کلیه خاک و نخاله‌های سطح شهر به محل دفن پسماندها هدایت شده که این مهم به منظور حفظ بهداشت عمومی و پوشش مرتب و روزانه پسماند و اطفاء حریق‌های احتمالی در محل انجام می‌شد.

غفوری عنوان کرد: با توجه به خاتمه پیمان با پیمانکار طرف قرارداد این سازمان تحت عنوان مدیریت خاک و نخاله‌های سطح شهر در پایان تیرماه سال جاری، مدیریت خاک و نخاله به مناطق سه گانه و نواحی واگذار شد.

وی تصریح کرد: پس از واگذاری مدیریت خاک و نخاله‌های سطح شهر به مناطق و هدایت آن به محل دفن با مشکل مواجه شد که همین امر موجب ایجاد نگرانی به دلیل انتشار بوی بد و آتش سوزی های احتمالی ناشی از آن شد.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری سنندج از اجرای خاکریزی محل دفن پسماندهای شهرداری سنندج خبر داد و گفت: با تعداد ۵۲۴ سرویس خاک؛ محل تخلیه و دفن پسماندها به صورت کامل پوشش داده شد.

غفوری تصریح کرد: ماشین آلات سنگین از قبیل: بیل مکانیکی و خودروهای سنگین برای تامین خاک مورد نظر مطابق قبل با هدف پوشش پسماند و عدم انتشار بوی بد و حفظ بهداشت زیست محیطی در محل دفن پسماندهای شهری  مستقر  و خاک ریزی مستمر را انجام خواهند داد.