استاندار کردستان گفت: در طول چهار دهه از عمر با برکت انقلاب اسلامی خدمات بسیاری در کردستان انجام شده اما متناسب با ظرفیت های این استان نیست.

به گزارش نوای آبیدر، اسماعیل زارعی کوشا شامگاه شنبه در جمع اعضای شورای ائتلاف اصولگرایان کردستان در سنندج اظهار کرد: مردم پشتوانه های نظام مقدس اسلامی در استان کردستان هستند.
وی افزود: ما در دوره ای واقع شده ایم که یک نقطه عظیمت است و شاخص های خودش را دارد و اولین دولت در گام دوم انقلاب اسلامی است.
زارعی کوشا خاطرنشان کرد: فرمان رهبر معظم انقلاب در قالب بیانیه گام دوم انقلاب آمده است و خیلی از حقایق و واقعیت ها را در طول دوران بر اساس این بیانیه خواهیم شناخت لذا این دوره اقتصائاتی دارد که مرور گذشته یکی از آن هاست و باید در استان کردستان این بیانیه را اجرایی کنیم.
استاندار کردستان گفت: باید نقاط قوت و ضعف استان را بشناسیم و بی انصافی است که برخی ها می گویند که در این چهل سال در استان کاری نشده است چرا که کردستان امروز با کردستان چهل سال پیش متفاوت است.
زارعی کوشا افزود: مردم کردستان حق بزرگی بر گردن نظام دارند و این کاستی ها که وجود دارد متناسب شأن و ظرفیت های مردم کردستان نیست.
وی افزود: در کنار این خدمات نقاط ضعفی هم بوده است که یکی از این نقاط ضعف مظلوم واقع شدن جریان انقلابی کردستان است و این محدود به دولت های غیر اصولگرا نیست.
استاندار کردستان تأکید کرد: جریان انقلابی اهل سنت باید در کردستان تقویت شود و به این مهم اعتقاد داریم و آن را خدمت به نظام می دانیم.
زارعی کوشا افزود: برادری و انسجام در کردستان موج می زند و آن هایی که به دنبال تفرقه هستند بدانند که مسیر درستی نیست.
وی اظهار داشت: باید برای رفع نواقص در استان کادر پروری کنیم و جوان گرایی را مدنظر قرار دهیم البته جوان گرایی یعنی اتفاقی که در دوران دفاع مقدس اتفاق افتاد چرا که اعتقاد دارم استاندار ۴۳ ساله جوان نیست.
استاندار کردستان در ادامه سخنان خود افزود: با همه جریان های انقلابی نشست داشته ایم و بیشترین وقت خود را گذاشته ایم در این دو ماه و اعتقاد داریم که خیلی نباید به نقد گذشته پرداخت.
زارعی کوشا خاطرنشان کرد: با یک شرایطی در استان مواجه هستیم که باید برای رفع دغدغه معیشتی مردم تلاش کنیم.
وی افزود: گاهی فضاهای رسانه ای برجسته می شود که خیلی صبغه انقلابی و مردمی ندارد و دنبال نکات دیگری هستند.
زارعی کوشا تصریح کرد: به سرعت باید روی موضوعات اصلی کردستان ورود کنیم چرا که مردم از ما کار می خواهند.
وی افزود: ما حدود ۷۰ مدیر در استان داریم و مردم فقط کار و تلاش و خدمت رسانی را از مدیران توقع دارند و برایشان مهم نیست که چه کسی مدیر است.

ما موظف به شایسته گزینی هستیم
استاندار کردستان در ادامه سخنان خود بر شایسته گزینی در انتخاب مدیران تأکید کرد: مدیران باید بتوانند تحول آفرین باشند و فساد ستیز باشند و توان سالم سازی را در مجموعه خودشان داشته باشند.
زارعی کوشا افزود: در دو ماهی که در استان بوده ایم تصمیمات بسیار بزرگی برای مردم استان گرفته شده است که از جمله می توان به اختصاص بیش از هشت هزار میلیارد تومان در جریان سفر وزیر نیرو به استان اشاره کنیم.
وی خاطرنشان کرد: ما از همه جلسات مطلع هستم و از دغدغه های نیروهای انقلابی استقبال می کنیم و برای رفع آن ها تلاش می کنیم.
زارعی کوشا اعلام کرد: شوراهای مشورتی را برای استفاده از دیدگاه های نیروهای انقلابی را در نظر گرفته ایم و در این راستا سامانه ای طراحی خواهیم کرد و کادرسازی می کنیم.
وی اظهار داشت: استان کردستان از لحاظ شرایط اقتصادی شرایط خوبی ندارد و همه تلاشمان را باید به کار بگیریم تا درآمد سرانه خانوارها در استان را ارتقا دهیم.
زارعی کوشا اعلام کرد: طی چند هفته آینده منطقه آزاد بانه و مریوان کار خود را آغاز می کند و ۱۵ طرح خارجی واصل شده است و اخبار خیلی خوبی در حوزه تقویت سرمایه گذاری استان خواهیم شنید.
وی افزود: موضوعات مختلف را در استان شناسایی کرده ایم و باید در پیشرفت، استان پیشگام باشیم و این یکی از اهداف ماست.
استاندار کردستان تصریح کرد: سرگرم بازی های رسانه ای و طراحی های سیاسی نمی شویم و با تمام به دنبال کادر سازی و تقویت جریان انقلابی در استان خواهیم بود.