نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: مساجد پایگاه های اجتماعی و محور تصمیم گیری در محلات بوده و باید مبحث جذابیت دادن به آن ها در اولویت امور قرار گیرد.

به گزارش نوای آبیدر، حجت الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی ظهر امروز در همایش تجلیل از خادمان، ارکان و فرماندهان پایگاه های بسیج مساجد شهرستان سنندج که در مسجد حضرت خدیجه (س) محله اسلام آباد برگزار شد اظهار کرد: مسجد مرکزیتی دارد که اگر به آن توجه شود فضای اجتماعی را تحت تأثیر قرار می دهد.
وی افزود:امام راحل فرمودند که مسجد سنگر است و همین امر موجب شد که مراجعات به مساجد بیشتر شود و این همان خواستگاه اصلی مساجد است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: اگر نگران فضای جامعه هستیم باید بر جایگاه مساجد تکیه کنیم چرا که مسجد باید مرکز آرامش، وحدت بخشی و ارتقا دهنده بینش افراد جامعه باشد.
حجت الاسلام والمسلمین پورذهبی افزود: باید برای مشکلات و معضلات اجتماعی در مساجد چاره اندیشی شود.
وی اظهار داشت: هیأت امنا و امامان جماعت مساجد برای حضور هر چه بیشتر جوانان و نوجوانان در مساجد باید با مناسب سازی فضای مساجد در راستای افزایش جاذبه این مکان مقدس بکوشند.
وی تأکید کرد: باید خانه های عالم تجهیز شود، امام جماعت ها با مطالعه، توانمند و فعال باشد و خادمین مساجدی انتخاب شوند که خوش اخلاق باشند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: باید جذابیت دادن به مساجد در اولویت قرار گیرد و از دوران کرونایی به عنوان فرصتی مغتنم برای تجهیز و آماده سازی مساجد بهره گرفته شود.
حجت الاسلام والمسلمین پورذهبی افزود: اگر فضای جامعه با مشکلاتی روبرو است و از لحاظ اخلاقی و روحی و روانی با مشکلاتی در جامعه روبرو هستیم باید بدانیم که با گسترش معنویات در جامعه این مشکلات رفع می شود لذا در این راستا مساجد می توانند نقش محوری ایفا کنند.