مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: در خرداد ماه امسال ۲ میلیون و ۸۲۹ هزار و ۲۲۲ تردد بین استانی در محورهای استان به ثبت رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی << نوای آبیدر >> به نقل از پایگاه خفری وزارت راه و شهرسازی (کردستان) فرزاد حسنی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان اظهار کرد: براساس تحلیل داده های مرکز مدیریت راههای استان، تردد بین استانی کل وسایل نقلیه در خرداد ماه ۱۴۰۳ به میزان ۲ میلیون و ۸۲۹ هزار و ۲۲۲ تردد بوده که نسبت به خرداد ماه سال گذشته ۷ درصد کاهش دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان افزود: متوسط تردد روزانه بین استانی وسایل نقلیه سبک در خرداد ماه ۱۴۰۳ نسبت به خرداد ماه قبل ٤ درصد کاهش و در مقایسه با ماه گذشته ۲۰ افزایش نشان می‌دهد.

وی بیان کرد: بیشترین افزایش و کاهش محورها به ترتیب بیشترین تردد محورها، دیواندره _ بوکان با ۲۸ درصد و بیجار – زنجان با ۲۷ درصد افزایش و بیشترین کاهش تردد محورها در کامیاران – روانسر با ۳۱ درصد و کامیاران – کرمانشاه با ۲۸ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده است.

حسنی خاطرنشان کرد: با استفاده از اطلاعات بدست آمده از سامانه های پلاک خوان منصوبه در محورهای مواصلاتی استان، می توان سهم تردد پلاکهای هر استان در استان کردستان مشاهده کرد که جمعاً یک میلیون و ۸۱۰ هزار و ۷۶۳ پلاک در خرداد ماه توسط سامانه ها رصد شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان اضافه کرد: همچنین با استفاده از اطلاعات این سامانه می توان پراکنش خودروهای استان کردستان را در دیگر استان ها مشاهده کرد که براساس آن ۲ میلیون و ۸۴۸هزار و ۹۵۴ تردد مربوط به خودروهای استان کردستان بوده است.

وی یادآور شد: بیشترین تردد وسایل نقلیه در خارج از استان به واسطه همجواری و نزدیکی در استان های همدان، مرکزی، کرمانشاه و تهران ثبت شده است.