نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومانی برای تکمیل پروژه راه آهن همدان- سنندج هر چه زودتر تخصیص یابد و شاهد بهره برداری این طرح باشیم.

به گزارش نوای آبیدر، محسن فتحی روز سه شنبه در مراسم اتمام ریل گذاری راه آهن همدان- سنندج اظهار کرد: ۱۰ خرداد ۱۳۸۴ برای این پروژه در مجلس ردیف اعتبار مصوب شد و تا سال ۹۷ تنها پنج میلیارد تومان برای آن هزینه شده بود.

وی افزود: راه آهن همدان- سنندج جزو اولویت های نظام و حاکمیت بود و در همین راستا طی سه سال اخیر بیش از هزار و ۵۵۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص پیدا کرد.

فتحی خاطرنشان کرد: امروز عملیات ریل گذاری راه آهن همدان-سنندج به اتمام رسید و امیدواریم ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز برای تکمیل آن نیز در سریع ترین زمان ممکن تخصیص یابد.

بهجو مدیر کل ساخت ابنیه راه آهن کشور نیز در این مراسم اظهار کرد: ایستگاه راه آهن سنندج یکی از شاهکارهای معماری در کشور است.

وی افزود: این پروژه ۱۳ هزار و ۴۰۰ متر مربع مساحت زیر بنا دارد که مساحت ساختمان اصلی آن چهار و ۴۰۰ متر مربع است.

بهجو خاطرنشان کرد: این ایستگاه به عنوان یک مرکز برای خدمت رسانی به مسافران، بار و تعمیر و نگهداری قطار در غرب کشور خدمت رسانی خواهد کرد.

وی اعلام کرد: هم اکنون ساختمان اصلی ایستگاه سنندج ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و از پیشرفته ترین تکنولوژی های روز دنیا برای ساخت آن استفاده کرده ایم و از لحاظ زمان ساخت ابنیه نیز رکورد جدیدی را در کشور ثبت کردیم.