فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: در این مرحله از کمک های مومنانه 5 هزار و 200 بسته ی معیشتی به ارزش ریالی دو میلیارد تومان توزیع می شود و در طول هفته در تمام شهرستان ها این بسته ها همچنان توزیع و تا پایان سال ادامه دار است.

سردار سید صادق حسینی فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان صبح امروز در حاشیه توزیع مرحله ی جدید کمک مومنانه که در مسجد جامع سنندج برگزار شد در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، اظهار داشت: امروز به مناسبت گرامیداشت سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی مرحله ی جدیدی از کمک های مومنانه در حال انجام است و این کمک ها در بین نیازمندانی که بر اثر بیماری کرونا آسیب دیدند در سطح استان توزیع می شود.

وی گفت: در این مرحله از کمک های مومنانه ۵ هزار و ۲۰۰ بسته ی معیشتی به ارزش ریالی دو میلیارد تومان توزیع می شود و و در طول هفته در تمام شهرستان ها این بسته ها همچنان توزیع و تا پایان سال ادامه دار است.

وی ضمن تسلیت سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی خاطر نشان کرد: ایشان یک مرد کاریزماتیک هم در بخش نظامی، هم در بخش سیاسی و هم در بخش معنوی به خصوص در بخش اتحاد بین ملت های منطقه و تشکیل محور مقاومت ، مبارزه با آمریکای جهانخوار و شکست داعش و شکست محور عربی آمریکایی بود.

سردار حسینی اضافه کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی، قهرمانی است که در مقابل تمام ابرقدرت ها، یک تنه می ایستاد و به راستی این شهید بزرگوارخون جدیدی در دنیای اسلام ترزیق و آن را احیا کرد چرا که دشمنان می‌خواستند کشورهای اسلامی را چند پاره و اسلام را از صفحه روزگار محو کنند که موفق به این کار نشدند.

وی ادامه داد: همچنین یک طرح دیگری به نام شهید سلیمانی را در راستای مبارزه با ویروس کرونا به کمک دانشگاه علوم پزشکی، سپاه بیت المقدس و سایر نهادها از اول آذر ماه در سطح استان شروع شده است که یک هزار و ۵۳ تیم مراقبتی، پایش، نظارتی و حمایتی تشکیل شده است و به صورت محله محور، مسجد محور و خانه محور افراد را شناسایی ، بیماریابی و کمک های آموزشی و بهداشتی به انها انجام می شود.

وی در پایان گفت: در راستای طرح شهید سلیمانی ۵۵ درصد کاهش مرگ و میر کرونایی و ۵۳ درصد کاهش بستری های کرونایی را در سطح استان کردستان داشته ایم.