امام جمعه سنندج گفت: مشارکت حداکثری در انتخابات موجب قدرت بیشتر به منتخب مردم در عرصه‌های داخلی و خارجی شده و تعالی و عزت کشور را در عرصه های گوناگون تضمین می کند.

به گزارش نوای آبیدر، ماموستا فایق رستمی روز چهارشنبه در گردهمایی ائمه جمعه استان کردستان اظهار کرد: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، رای دادن به آزادی، وحدت ، رونق تولید، عدالت، نظارت بر دولت و مسئولین، حفظ انقلاب، ارزش گذاشتن به خون شهدا و حفاظت از امنیت و آسایش کشور است.

وی افزود: مشارکت حداکثری موجب جرأت بخشیدن و قدرت بیشتر به منتخب مردم در عرصه‌های داخلی و خارجی می شود و باید همه ما نسبت به این امر احساس مسئولیت کنیم.

امام جمعه سنندج تصریح کرد: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات توطئه‌های دشمنان را خنثی می‌کند و در این راستا روحانیون نقش محوری بر عهده دارند.

ماموستا رستمی افزود: علما نقش مهمی در بصیرت ‌افزایی و آگاهی ‌بخشی جامعه داشته و در تمام عرصه‌ ها به عنوان پرچم ‌داران بصیریت زمینه مشارکت حداکثری مردم را فراهم کرده‌ اند

امام جمعه سنندج خاطرنشان کرد: باید افرادی صالح، صادق، امانت‌دار، درستکار، آگاه به درد و رنج محرومین، دلسوز به مملکت، حافظ خون شهدا و آگاه به اصول و قوانین انتخاب شود و در راس سکانداری دولت آینده قرار گیرد.

وی گفت: منتخب مردم، رئیس جمهور ۸۰ میلیون جمعیت ایران اسلامی است و باید به وعده‌هایی که می‌دهد عمل کند و با خدمت صادقانه به مردم زمینه ارتقای هرچه بیشتر اعتماد ملی را فراهم سازد.

وی اضافه کرد: اختصاص بودجه لازم به مدارس علوم دینی و دانشگاه‌ها و توجه بیشتر به لحاظ اقتصادی به ماموستایان و روحانیون نیاز ضروری است.

وی با تقدیر از نماینده ولی فقیه در کردستان به خاطر حضور در منازل روحانیون و دیدار چهره به چهره با آنها، گفت: نماینده مقام معظم رهبری در کردستان در مدت کوتاهی که در استان حضور دارند با حضور در منازل روحانیون موجب امیدواری در بین مردم می‌شود.