امام جمعه سنندج گفت: جانبازان و ایثارگران خدمات ارزنده را در راستای امنیت و عزت کشورمان ارائه کرده اند و باید به این مهم توجه کرد که ترویج فرهنگ ایثار در جامعه از اولاترین امور است.

به گزارش نوای آبیدر، ماموستا فایق رستمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج با تبریک سال نو شمسی و ایام ماه شعبان اظهار کرد: بهار فصل رویش و زنده شدن بوده و امیدواریم که در سال جدید شاهد مهار ویروس کرونا باشیم.

وی افزود: در سال گذشته مردم به دلیل شیوع ویروس کرونا با مشکلات و سختی های بسیاری مواجه شدند که امیدواریم در سال جدید این مشکلات کاهش یابد.

امام جمعه سنندج با اشاره به سالگرد ولادت امام حسین (ع) به عنوان روز پاسدار و سالگرد ولادت حضرت ابوالفضل عباس (ع) به عنوان روز جانباز اظهار کرد: امنیت و عزت جامعه مرهون جانفشانی ها و ایثارگری های نیروهای نظامی کشور از جمله سپاهیان سرفراز است.

وی افزود: جانبازان و ایثارگران والامقام از وجود خویش گذشته اند تا برای هموطنانشان امنیت و آرامش به ارمغان آورند لذا همه ما باید همیشه قدردان این عزیزان باشیم.

ماموستا رستمی خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تضمین کننده عزت و اقتدار ماست و باید در این خصوص همه ما احساس مسئولیت کنیم.

امام جمعه سنندج در ادامه خطبه‌های این هفته بر ضرورت علم آموزی در اسلام اشاره کرد و گفت: آشنایی مسلمانان با علوم و فنون روز از جمله مواردی است که می تواند دست دشمنان را از کشورهای اسلامی کوتاه کند.

ماموستا رستمی در پایان خطبه‌های این هفته از امنیت به عنوان نعمتی بزرگ یاد کرد که خداوند متعال به مردم ایران ارزانی داشته است و از نمازگزاران خواست که نسبت به این نعمت الهی شکرگذار باشند.

انتهای پیام/